FBI هک شد، اطلاعات ۱۲ میلیون کاربر آیفون و آیپد به بیرون درز کرد

FBI هک شد، اطلاعات ۱۲ میلیون کاربر آیفون و آیپد به بیرون درز کرد

هکرهای وابسته به گروه Anonymous، اطلاعات مربوط به یک میلیون ابزار اپل را منتشر کرده‌اند. آنها رسما اعلام نموده‌اند که کامپیوتر FBI را هک کرده‌اند و موارد منتشر شده تنها بخشی از اطلاعات بدست آمده است. بنا به گفته این گروه، آنها اطلاعاتی از ابزارهای کنترلی سری FBI نیز به دست آورده‌اند.

هکرهای وابسته به گروه اَنانِمِس اعلام کردند که ID بیش از ۱۲ میلیون آیفون و آیپد اپل را از کامپیوتر FBI بدست آورده‌اند. FBI از طریق این ID مشتریان اپل را تحت کنترل و ردگیری قرار می‌دهد.

این گروه اعلام کرده:

ما از ابتدای کار هرگز از مفهوم UDID خوشمان نیامده است، و آن را تصمیم بسیار بد اپل می‌دانیم.

هرکدام از ابزارهای ساخت اپل دارای یک ID منحصربه فرد (UDID) هستند، این شماره در اختیار توسعه دهندگان نرم‌افزار و تبلیغ‌کنندگان قرار می‌گیرد تا رفتار کاربران را تحت نظر قرار دهند.

براساس گفته AntiSec این هک، براساس یک حفره امنیتی در جاوا صورت گرفته است و نتیجه آن بدست آمدن ۱۲٫۳۶۷٫۲۳۲ رکورد شامل: نام، نام ابزار، نوع ابزار، کدپستی، شماره تماس، آدرس و UDID است.

هکرها گفته‌اند که اطلاعات ۱٫۰۰۰٫۰۰۱ ابزار را منتشر کرده‌‌اند و این مقدار را برای اثبات ادعای خود کافی دانسته‌اند. اطلاعات کاربران در قالب یک فایل CSV در فضای مجازی منتشر شده است.

FBI از طریق UDID محصولات اپل، کاربران مورد نظر خود را بطور کامل تحت نظر قرار می‌دهد. هکرها با این اقدام خود قصد دارد تا اپل را متوجه خطرات استفاده از UDID در محصولاتش نموده و آن را مجاب به استفاده از روش جایگزین و ایمن‌تری کنند.

نظر شما در این باره چیست؟ آیا UDID باعث نقض حریم خصوصی کاربران نمی‌شود؟

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده