سرقت اطلاعات بیش از ۲۲۵ هزار کاربر آیفون‌های جیلبریک شده توسط بد افزار KeyRaider

سرقت  اطلاعات بیش از ۲۲۵ هزار کاربر آیفون‌های جیلبریک شده توسط بد افزار KeyRaider

جیلبریک کردن آیفون‌ها و آیپدهای اپل با وجود اینکه آزادی‌هایی را دراختیار کاربر قرار می‌دهد، در عوض خطراتی را نیز متوجه گجت‌های اپلی می‌کند؛ اخیرا یک بد افزار در iOS با هدف قرار دادن گجت‌های جیلبریک شده، اطلاعات بیش از ۲۲۵٫۰۰۰ اپل آی دی را به سرقت برده است.

شماری از کاربران برای داشتن آزادی عمل بیشتر در زمان استفاده از آیفون‌های خود، ابزارهای خود را جیلبریک می‌کنند. جیلبریک کردن با وجود در اختیار گذاشتن آزادی عمل بیشتر، بعضی از خطرات را نیز متوجه کاربران می‌کند که از جمله‌ی آن می‌توان به کنترل بیشتر برخی از اپلیکیشن‌ها روی آیفون اشاره کرد. حال محققان بدافزار iOS را با عنوان KeyRaider کشف کرده‌اند که اطلاعات بیش از ۲۲۵٫۰۰۰ اپل آی‌دی را در آیفون‌های جیلبریک شده به سرقت برده است. این اپلیکیشن از طریق فروشگاه‌های اپلیکیشن چینی وارد آیفون‌ها و آیپدهای اپل شده و بصورت مستقیم اطلاعات کاربران را به سرقت برده است.

البته باید به این نکته اشاره کرد که در صورتی که آیفون یا آیپد خود را جیلبریک نکرده‌اید، نباید نگران به خطر افتادن اطلاعات خود باشید. در کشورهایی نظیر چین و سایر کشورها از جمله کشور خودمان، اغلب کاربران آیفون‌ها و آیپدهای اپل گجت‌های خود را جیلبریک می‌کنند که این موضع کاربران در این ناحیه را در معرض خطر چنین بدافزارهایی قرار می‌دهد.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده