تاثیر تروجان مخرب Flashback بر روی Mac و روش‌های مقابله با آن

تاثیر تروجان مخرب Flashback بر روی Mac و روش‌های مقابله با آن

تروجان flashback، یکی از بدافزار‌هایی است که توانسته به سرعت گسترش یافته و به تعدا زیادی از سیستم‌های مک حمله کند. این تروجان که به سرعت در حال نفوذ به سیستم کاربران Mac است توانسته حدود 600 هزار سیستم را در سراسر دنیا آلوده کند. البته اپل اعلام کرده به زودی نرم‌افزاری برای مقابله با این دست بدافزارها ارائه خواهد کرد. اگر شما هم به فکر سیستم Mac خود هستید، ادامه مقاله را مطالعه کنید تا روش‌های فعلی جلوگیری از نفوذ این تروجان به سیستم خود را بیاموزید.

KasperSky یکی از کمپانی‌هایی است که نگران کاربران Mac بوده و پیش از آنکه اپل فکری به حال آنها کند، پیشدستی کرده و نرم‌افزار مخصوص خود را معرفی کرده‌ است.

این نرم‌افزار که Flashback Remover نام دارد، برای از بین بردن تروجان Flashback تولید شده است. پس اگر نگران هستید که مبادا کامپیوتر مک شما هم به این بدافزار آلوده باشد، همین حالا آن را بر روی سیستم خود نصب کنید.

روش دیگری که اپل برای جلوگیری از گسترش Flashback بر روی سیستم معرفی کرده، آپدیتی است که با انجام آن، تروجان فلش‌بک که از طریق جاوا بر روی سیستم قرار می‌گیرد، محدود می شود. علاوه بر این می‌توانید جاوا را در مک خود غیرفعال کنید تا با وارد شدن به هر سایتی، این تروجان روی سیستم شما قرار نگیرد.

در کنار این دو مورد، اپل اعلام کرده به زودی آپدیت رسمی عرضه خواهد کرد که به کلی جلوی ورود این تروجان به سیستم را خواهد گرفت.

اگر نگران سیستم خود هستید و قصد دارید آن را بررسی کنید، همین حالا Flashbak Remover که از طرف Kaspersky عرضه شده است را بر روی سیستم خود نصب و آن را امتحان کنید.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده