وب سایت گیت هاب تحت شدیدترین حملات DDoS

وب سایت گیت هاب تحت شدیدترین حملات DDoS

وب‌سایت محبوب آمریکایی GitHub که همه کدنویسان آن را می‌شناسند، در معرض حملات گسترده DDoS قرار گرفته که هدف از آنها بسته شدن بخش مربوط به ابزارهای مبارزه با سانسور است.

گیت هاب تحت گسترده‌ترین حملات DDoS در تاریخ این وب‌سایت قرار گرفته که گفته می‌شود از چین نشات می‌گیرند. این وب‌سایت کدنویسی یک مرجع بسیار محبوب برای پروژه‌های متنوع از موتور بازی‌ها یا اپلیکیشن‌های امنیتی و فریم‌ورک‌های اپلیکیشن تحت وب است و به طور گسترده توسط کمپانی‌های حوزه فناوری و برنامه‌نویسان برای توسعه و اشتراک‌گذاری ابزارها مورد استفاده قرار می گیرد. از روز پنجشنبه این وب‌سایت تحت حملات DDoS در مقیاسی وسیع قرار گرفته، به طوری که تیم GitHub مجبور شده تا با تمام توان در مقابل این حملات صف‌آرایی کرده و مشکلات ایجاد شده در دسترسی به وب‌سایت را از بین ببرد.

مقاله مرتبط:

  • وب‌سایت لنوو هک شد؛ لیزارد اسکواد مسئول این حمله

در پستی در وبلاگ گیت هاب در هفته گذشته اعلام شد که این حملات DDoS در تاریخ گیت‌هاب بی‌سابقه است. این حملات از روز ۲۶ مارس آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

گیت‌هاب می‌گوید که این حملات شامل تکنیک‌های مختلفی است. علاوه بر استفاده از تمام تکنیک‌های شناخته شده برای حملات DDoS برخی تکنیک‌های کاملا جدید نیز توسط مهاجمان به کار گرفته شده است. تیم گیت‌هاب می‌گوید:

ما فکر می‌کنیم هدف از این حملات متقاعد کردن ما برای حذف یک شاخه مشخصی از محتوا است.

احتمالا این شاخه‌ی خاص محتوا چیزی است که چین نسبت به آن حساس است. بر طبق گزارش وال استریت ژورنال بزرگترین ضربه‌ای که به میزان ترافیک گیت‌هاب وارد شده مربوط به موتور جستجوی چینی بایدو بوده است. متخصصان حوزه امنیت به این روزنامه گفته‌اند که این موضوع GitHub را در طول مدت حملات کاملا فلج کرده است.

به طور مشخص دو بخش گیت‌هاب مورد هدف قرار گرفته‌اند. یکی از آنها حوزه محتوایی است که توسط Greatfire.org اداره می‌شود؛ سازمان مبارزه با سانسور که ابزارهایی برای شهروندان چینی تولید می‌کند تا بتوانند فیلترها و سانسورهای دولتی (مشهور به دیوار آتش بزرگ چین) را دور بزنند. دومین ناحیه مورد حمله نیز مربوط به کپی‌های وب‌سایت چینی زبان نیویورک تایمز و چند دامنه ممنوعه دیگر در چین است.

توییت‌های گیت هاب

گیت‌هاب در توییتی اعلام کرده که به کمک تاکتیک‌های خنثی‌سازی متنوع در پی از بین بردن اثر این حملات است. موتور جستجوی بایدو نیز طی بیانیه‌ای هر گونه دخالت در این حملات را رد کرده و اعلام کرده که این وب‌سایت به هیچ عنوان به صورت عمدی در هیچ ارجاع آدرسی دست نداشته است.

لوگوی تلگرام

با کانال تلگرام زومیت، آخرین اخبار فناوری و علمی را سریع‌تر از همیشه دنبال کنید.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده