اطلاعات حساب کاربری 117 میلیون نفر از اعضای لینکداین توسط یک هکر به فروش گذاشته شد

چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۲۱:۲۰
مطالعه 2 دقیقه
هک دسته جمعی حساب‌های کاربری شبکه اجتماعی لینکداین اولین بار در سال ۲۰۱۲ اتفاق افتاد و در آن سال اطلاعات مربوط به حساب کاربری بیش از ۶ میلیون عضو این شبکه اجتماعی به سرقت رفت. حالا اینبار مجددا اطلاعات کاربری ۱۱۷ میلیون نفر از اعضای Linkedin توسط یک هکر روس به سرقت رفته و در دارک وب به فروش گذاشته شده است. در ادامه مطلب با زومیت همراه باشید.
تبلیغات

امروزه خبر هک اطلاعات مرتبط با حساب کاربری اعضای شبکه‌های اجتماعی، دیگر برای افراد تعجب آور نیست. اگر به یاد داشته باشید در سال ۲۰۱۲ نیز میلیون‌ها کاربر شبکه اجتماعی Likedin قربانی هک شدند و در واقع اطلاعات حساب کاربری ۶ میلیون نفر از این کاربران، توسط یک هکر روس به سرقت رفت.

حال این هکر بازگشته و اینبار اطلاعات کاربری ۱۱۷ میلیون نفر از اعضای شبکه اجتماعی مورد بحث را هک کرده و آن‌ها را در Dark Web به مبلغ ۵ بیت‌کوین (معادل ۲۲۰۰ دلار) برای فروش قرار داده است.

نام مستعار این هکر Peace است و در گفتگو با MotherBoard تایید کرده که این اطلاعات کاربری با استفاده از رخنه امنیتی سال ۲۰۱۲ به دست آمده‌اند. این گفته تایید می‌کند که لینکداین هنوز هم نمی‌داند که Peace چگونه توانسته مجددا با استفاده از یک مشکل امنیتی قدیمی، اطلاعات حساب کاربری اعضای این شبکه اجتماعی را به سرقت ببرد.

این هکر همچنین اعلام کرده که بیشتر رمزهای عبور هک شده به با الگوریتم SHA1 به صورت رمزنگاری شده درآمده‌اند ولی با این وجود ۹۰ درصد این رمزها کرک شده‌اند. Motherboard نیز به صورت مستقل با بررسی برخی از ایمیل‌ها و رمزهای عبور هک شده، صحت این موضوع را تایید کرده است.

اگرچه احتمالا اطلاعات حساب بانکی کاربران در پروفایل Linkedin آن‌ها قرار داده نشده، اما در این شبکه اجتماعی به طور حتم برخی اطلاعات شخصی کاربران در دسترس است که از همین طریق می‌توان به بسیاری از اطلاعات دیگر افراد پی برد. بنابراین اگر شما هم از این شبکه اجتماعی استفاده می‌کنید بهتر است رمزعبور حساب کاربری خود را هرچه سریع‌تر تغییر دهید.

نظر شما در مورد این خبر هک چیست؟

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات