وزیر ارتباطات در پاسخ به زومیت، فیلترینگ واتس‌اپ، لاین و تانگو را رد کرد؛ آمادگی برای انتقال سرور شبکه‌های اجتماعی به ایران

وزیر ارتباطات در پاسخ به زومیت، فیلترینگ واتس‌اپ، لاین و تانگو را رد کرد؛ آمادگی برای انتقال سرور شبکه‌های اجتماعی به ایران

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه‌ی پنجمین دوره‌ی جایزه‌ی ملی کیفیت ارتباطات و فناوری اطلاعات در میان خبرنگاران در پاسخ به خبرنگار زومیت ضمن اعلام آمادگی برای همکاری با شبکه‌های اجتماعی خارجی و ایجاد شبکه‌های اجتماعی داخلی، فیلتر شدن واتس‌اپ، لاین و تانگو را رد کرد. همراه زومیت باشید.

امروز در حاشیه‌ی اختتامیه‌ی پنجمین دوره‌ی جایزه‌ی ملی کیفیت ارتباطات و فناوری اطلاعات (ICTINQA) فرصتی دست داد تا خبرنگاران رسانه‌های عمومی و تخصصی با محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت‌وگو کنند. در این میان خبرنگار زومیت نیز دو سئوال در مورد شبکه‌های اجتماعی از وزیر ارتباطات پرسید.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به خبرنگار زومیت ضمن اعلام آمادگی برای همکاری با شبکه‌های اجتماعی خارجی و ایجاد شبکه‌های اجتماعی داخلی، فیلتر شدن واتس‌اپ، لاین و تانگو را رد کرد.

پرسش و پاسخ زومیت با محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به شرح زیر است:

همانطور که شما در صحبت‌های خود در مراسم جایزه‌ی ملی کیفیت ارتباطات و فناوری اطلاعات اشاره کردید، انتخابات امسال نشان داد فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی می‌تواند سبب همدلی مردم، حضور مردم و افزایش روحیه‌ی ملی بشود. شما برای مذاکره‌ با شبکه‌های اجتماعی جهانی و انتقال سرورهای این شبکه‌ها به داخل چه برنامه‌هایی دارید؟

اعتقاد ما بر این است که ابتدا همه همت‌مان را برای وجود آمدن شبکه‌های اجتماعی داخلی توسط بخش خصوصی و دانشگاه‌ها صرف کنیم. هر چند که هم‌اکنون ما دو شبکه‌ی اجتماعی خوب داریم و یکی از این شبکه‌ها در حال حاضر حدود ۳ میلیون کاربر دارد. ما باید این شبکه‌ها را افزایش دهیم و کاری کنیم که کاربران دیگر شبکه‌ها هم میلیونی شوند. طبیعی هست وقتی شبکه‌ی اجتماعی داخلی باشد، سرعت بالا می‌رود و تمام اطلاعات دست دیگران نخواهد افتاد. این سیاست ما است.

ولی تا وقتی که به این سیاست دست یابیم سعی داریم حریم خصوصی مردم عزیزمان را حتماً حفظ کنیم و اگر شبکه‌های اجتماعی خارجی با توجه به برداشته شدن تحریم‌ها، سیاست انتقال سرورها به کشورهای پر تراکنش و پرکاربر را در مورد ایران رعایت کنند، ما از این کار استقبال خواهیم کرد.

سیاست اصلی ما این است که مردم بتوانند از این شبکه‌های اجتماعی، سالم استفاده کنند و این شبکه‌های اجتماعی بومی باشند.

آقای وزیر در هفته‌ی گذشته خبری در رسانه‌ها منتشر شد که در آن آمده بود دستگاه قضایی به دنبال مسدود کردن برنامه‌های واتس‌اپ، لاین و تانگو هست و به زودی این کار انجام خواهد شد. آیا این خبر صحت دارد و به شما ابلاغیه داده‌اند؟

به من ابلاغیه در این مورد ارسال نشده است.


از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید