وزیر ارتباطات در پاسخ به زومیت: تا نوروز ۹۵ قیمت اینترنت کاهش و پهنای باند بین‌الملل به ۸۰۰ مگابیت افزایش می‌یابد

دوشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۵:۰۶
مطالعه 2 دقیقه
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در گفتگو با خبرنگار زومیت وعده داد تا عید قیمت اینترنت کاهش یابد و پهنای باند بین الملل به ۸۰۰ مگابیت بر ثانیه برسد. همراه زومیت باشید.

 کاربران زومیت هفته گذشته سئوالاتی در مورد قیمت اینترنت و بخصوص یکسان بودن قیمت پهنای باند داخلی و خارجی داشتند. فرصتی بوجود آمد تا با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جمع خبرنگاران سئوالاتی در این مورد از محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بپرسیم.

محمود واعظی درباره‌ی قیمت اینترنت گفت که تا پیش از پایان سال هزینه اینترنت کاهش خواهد یافت و نباید یک خانوار به خاطر استفاده بالاتر از پهنای باند هزینه بیشتری پرداخت کند.

وی ضمن اعلام کاهش قیمت اینترنت تا پایان سال، گفت که پهنای باند بین‌الملل نیز تا عید به عدد ۸۰۰ مگابیت بر ثانیه برسد. دو سئوال ما از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و پاسخ او به شرح زیر است:

گفته بودید به ازای پهنای باند داخلی ۲۰ درصد پهنای باند بین‌المللی خواهیم داشت. هم اکنون ۴ ترابیت بر ثانیه ترافیک داخلی داریم و تنها ۳۰۷ گیگابیت بر ثانیه ترافیک بین‌الملل، این فاصله تا ۲۰ درصد چه زمانی تأمین می‌شود؟

شرکت ارتباطات زیر ساخت لینک‌های داخلی را بسیار ارزان‌تر از لینک‌های خارجی به شرکت‌‌های اینترنتی واگذار می‌کند اما شرکت‌ها اینترنت داخلی و بین‌الملل را با ارزش و قیمت بالا به مردم واگذار می‌کنند. برای نظارت بر این مورد و کاهش قیمت اینترنت برای کاربران چه برنامه‌ای دارید؟

مطالب مشابه

نظرات