پازل هجدهم: روز حقیقت

پازل هجدهم: روز حقیقت

 اگر دوست دارید آخر هفته کمی فسفر بسوزانید و خود را برای کار آماده کنید، بخش «پازل» برای شماست. در بخش «پازل» معماهای متنوعی برای کاربران زومیت منتشر می‌شود. در ادامه با هــجــدهــمــیــن قسمت از سری «پــازل» همراه ما باشید.

بخش «پازل» به صورت هفتـگی و در روزهای جمعه منتشر می‌شود. هـجـدهـمـیـن قسمت از «پازل»، شامل دو قسمت است: پاسخ معمای شماره هفده و البته یک «پازل» جدید!

سری «پازل» به تازگی صاحب یک صفحه جدید شده که از طریق آن می‌توانید با ما و دوستانتان به صورت مستقیم در ارتباط باشید. در این صفحه، علاوه بر اطلاع‌رسانی‌های مختلف، در مورد هر پازل راهنمایی‌هایی نیز منتشر می‌کنیم. «صفحه جدید پازل» از هم‌اکنون در دسترس شما قرار دارد.

پاسخ معمای شماره هفده

پیش از انتشار پاسخ پازل هفدهم، به کاربران جدید سری «پازل» خوش آمد می‌گوییم. پازل هفدهم کمی گیج‌کننده به نظر می‌رسد. اما با صرف کمی زمان به راحتی می‌توان به پاسخ آن دست یافت. با توجه به اطلاعات مطرح شده، حداقل تعداد شرکت‌کنندگان در مهمانی هفت نفر هستند. آقای محمدصادق سلحشور، در نموداری به خوبی این وضعیت را ترسیم نموده است.

PUZZLE 17 

کاربرانی که به «پازل هفدهم» پاسخ صحیح داده‌اند عبارتند از خانم‌ها مریم ایرانی، الهام سیاحی و آقایان علی باقری، عباس بهروز، دانیال پویا، رضا توکلی، مهدی جلالی، سیدعلی حیدری، کامران رضایی، امیرحسین ذوالفقار، محمدصادق سلحشور متقی، رضا شریفی، احمدرضا عاق، فرهاد علیمردانی، امیر عمرانی، حامد کریمی و ارشیا مرتضوی. بر خود لازم می‌دانیم از مشارکت تمامی کاربران گرامی در سری «پازل» صمیمانه تشکر و قدردانی نماییم. توجه شما به زومیت و بخش «پازل» باعث افتخار همه ماست.

* * *

معمای شماره ۱۸: جمعه ۸/آذر/۱۳۹۲

(معمای منطقی؛ سطح متوسط)

داوود شش روز از هفته دروغ می‌گوید؛ اما در روز هفتم تنها حقیقت به زبان می‌آورد. او سه جمله زیر را در سه روز متوالی بیان کرده است:

  • روز اول: در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه دروغ می‌گویم.
  • روز دوم: امروز، پنج‌شنبه یا شنبه یا یکشنبه است.
  • روز سوم: من در روزهای چهارشنبه و جمعه دروغ می‌گویم.

با توجه به این سه جمله، می‌توانید بگویید داوود در چه روزی حقیقت می‌گوید؟

منبع طرح معما‌های بخش «پازل» اینترنت نیست اما در دنیای اینترنت، ممکن است پاسخ هر چیزی یافت شود. پس اگر جوابی در اینترنت یافتید، به دوستانتان احترام گذاشته و آن را منتشر نکنید. علاوه بر این، از آنجا که در سری «پازل» بخش نظرات، محل تبادل نظر و راهنمایی محسوب می‌شود، جهت احترام به حقوق خود و دوستان خود از ارسال نظرات غیرمرتبط خودداری نمایید.

لطفا پاسخ‌‌های خود را تنها به ایمیل زیر ارسال نموده و از نوشتن پاسخ در بخش نظرات خودداری نمایید.

اگــر قــصــد داریــد پــاســخ‌ خــــود را ارســال کــنــیــد، لــطفــــا بــه مــوارد زیــــر تــوجــه کــنــیـــد:
ایــمـــــیــــل آدرس: puzzle[at]zoomit.ir // مــــــوضــــوع (Subject) ایـــمـــیـــل: Puzzle #18
در بدنه ایــمــیـــل نــیـــز علاوه بـــر پـــاســـخ مـعـــمــا، نــام و نـــام‌خــانوادگی خود را درج نمایید.

یک هفته فرصت دارید به این معما پاسخ دهید. برای بهتر شدن «پازل» نظرات و پیشنهادهای خود را درباره این بخش، حتماً با ما در میان بگذارید.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید