پازل: مسافران هواپیما

پازل: مسافران هواپیما

اگر دوست دارید آخرِ هفته کمی فسفر بسوزانید و خود را برای یک هفته تلاش آماده کنید، بخش «پازل» برای شماست. در بخش «پازل» معماهای متنوعی برای کاربران زومیت طرح می‌شود. در ادامه با صد و چهل و دومین قسمت از سری «پـازل» همراه ما باشید.

به دومین «پازل» مرداد ماه سال ۱۳۹۵ خوش آمدید! سری «پازل» به صورت هفتگی و در روزهای جمعه منتشر می‌شود. صد و چهل و دومین قسمت از سری «پازل» شامل دو بخش است: پاسخ معمای صد و چهل و یکم و البته یک «پازل» جدید! با زومیت همراه باشید.

پاسخ معمای شماره صد و چهل و یک

پازل هفته‌ی گذشته یک معمای منطقی بود. که برای حل آن بهتر است از کاغذ و خودکار کمک بگیرید.

با توجه به توضیحات معما، به این نتیجه می‌رسیم که پاسخ پازل هفته‌ی قبل برابر با گزینه ۲ یعنی لاله - آشپزخانه است. بر خود لازم می‌دانیم از مشارکت تک‌تک کاربران گرامی در سری «پازل» صمیمانه تشکر و قدردانی کنیم. توجه شما به زومیت و بخش «پازل» باعث افتخار ما است.

بـرنـدگان

برندگان خوش‌شناس «پازل صد و چهل و یکم زومیت» عبارتند از:

آقای یونس سروری، ۲۷ ساله از کرمانشاه، فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک
آقای علیرضا فلاحی، ۲۲ ساله از تهران، دیپلم ریاضی
آقای یونس مجد، ۱۹ ساله از گرمی، دانشجوی مهندسی برق
آقای مرتضی محقق‌فر، ۲۲ ساله از قم، دانشجوی مهندسی کامپیوتر

همانگونه که پیش‌تر نیز اشاره شده بود، از طرف فروشگاه اینترنتی کالادیوم، به هر یک از برندگان، یک دستگاه گیرنده دیجیتال موبایل و تبلت مای جیکا اهداء خواهد شد. ما نیز صمیمانه به هر چهار برنده تبریک گفته و برای آن‌ها سلامتی و موفقیت آرزومندیم.

* * *

معمای شماره ۱۴۲: جمعه ۸/مرداد/۱۳۹۵
(معمای ریاضی؛ سطح متوسط)

یکصد مسافر، در حال سوار شدن به یک هواپیما با ظرفیت ۱۰۰ مسافر هستند.
شماره صندلی مسافر اول مشخص نشده و او پس از ورود به هواپیما، به صورت تصادفی یکی از صندلی‌ها را برای نشستن انتخاب می‌کند. سایر مسافران (مسافر دوم تا صدم)، بعد از ورود به هواپیما، در صورت خالی بودن، بر روی صندلی مشخص شده در کارت پرواز خود، می‌نشینند، در غیر این صورت یکی از صندلی‌های خالی را انتخاب می‌کند.

با توجه به این توضیح، احتمال اینکه مسافر صدم بر روی صندلی خود بنشیند، چقدر است؟

  • ۱:  ۱ درصد
  • ۲: ۱۰ درصد
  • ۳: ۵۰ درصد
  • ۴: ۱۰۰ درصد

* * *

منبع طرح معما‌های سری «پازل» اینترنت نیست؛ اما در دنیای اینترنت، ممکن است پاسخ هر چیزی یافت شود. پس اگر جوابی در اینترنت یافتید، به دوستان خود احترام گذاشته و آن را منتشر نکنید. علاوه بر این، از آنجا که بخش نظرات مقاله‌های «پازل»، محل تبادل نظر و راهنمایی محسوب می‌شود، جهت احترام به حقوق خود و سایر کاربران، از ارسال نظرات غیرمرتبط خودداری کنید.

لطفاً پاسخ خـود را تنـها به ایمیل زیر ارسال و از نوشتن پاسخ در بخش نظرات خودداری کنید.
اگـر قـصـد داریـد پاسـخ‌ خــود را ارسـال کنــید، لطفـاً به مــوارد زیـر تـوجــه کنید:
آدرس ایمیل :puzzle[at]zoomit.ir  //  موضوع (Subject) ایمیل: Puzzle 142
در بدنه ایـمیل نیـز پـاســخ مـــعما، نام، سن و شـماره تـمـاس خـود را درج کنـیـد.

توضیح: با توجه به اینکه امکان بررسی مداوم کامنت‌های کاربران وجود ندارد، در صورت تمایل می‌توانید سؤالات خود را درباره بخش «پازل»، از طریق ایمیل‌آدرس پازل و با موضوع (Subject) «سؤال درباره پازل» برای ما ارسال کنید.

تا ساعت ۱۲ ظهر روز پنجشنبه فرصت دارید که به این معما پاسخ دهید. برای بهتر شدن «پـازل» نظرات و پیشنهادهای خود را درباره این بخش، حتماً با ما در میان بگذارید.

منبع زومیت

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید