کوالکام می‌گوید اسنپدراگون 6s نسل ۳، «نسخه‌ای بهبودیافته» از پردازنده سه سال پیش است

شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۳۰
مطالعه 1 دقیقه
اسندراگون 6s نسل ۳
کوالکام تأیید کرد که اسنپدراگون 6s نسل ۳ نسخه‌ای بهبودیافته از پردازنده‌ی قدیمی اسنپدراگون ۶۹۵ است.
تبلیغات

در زمان معرفی اسنپدراگون 6s نسل ۳، گفته می‌شد که این تراشه نسخه‌ی بهبودیافته‌ی اسنپدراگون ۶۹۵ محسوب می‌شود؛ حالا کوالکام رسماً این موضوع را تأیید کرده است.

کوالکام در بیانیه‌ای که برای Android Authority ارسال کرده می‌گوید که اسنپدراگون 6s نسل «نسخه‌ای بهبودیافته‌» از اسنپدراگون ۶۹۵ است که عملکرد CPU و GPU و هوش مصنوعی بهتری ارائه می‌کند.

اسنپدراگون 6s نسل ۳ از شماره‌مدل تقریباً یکسانی با اسنپدراگون ۶۹۵ بهره می‌برد (SM6375-AC برای اسنپدراگون 6s نسل ۳ و SM6375 برای اسنپدراگون ۶۹۵). هردو تراشه براساس لیتوگرافی ۶ نانومتری TSMC ساخته‌ شده‌اند و مشخصات تقریباً یکسانی در واحد CPU و GPU، مودم، دوربین و پشتیبانی از اتصالات بی‌سیم دارند.

با نگاهی به مشخصات فنی 6s نسل ۳ به‌سختی می‌توان تفاوت‌های چشمگیری میان این پردازنده با اسنپدراگون ۶۹۵ پیدا کرد و فقط سرعت هسته‌های تراشه‌ی جدید کمی افزایش یافته‌اند.

اسنپدراگون 6s نسل ۳ از دو هسته‌ی Cortex A78 با فرکانس ۲٫۳ گیگاهرتز و ۶ هسته‌ی Cortex A55 با فرکانس ۲٫۰ گیگاهرتز بهره می‌برد. واحد گرافیکی آدرنو ۶۱۹ با تراشه‌ی قدیمی اسنپدراگون ۶۹۵ یکسان است.

می‌توان معرفی اسنپدراگون 6s نسل ۳ را استراتژی بازاریابی کوالکام در نظر گرفت که به تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند این امکان را می‌دهد تا همان تراشه‌ی اسنپدراگون ۶۹۵ سال ۲۰۲۱ را در سال ۲۰۲۴ با برچسبی جدید به فروش برسانند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات