بازار پردازنده‌های هوش مصنوعی امسال ۲۵۰ درصد رشد می‌کند

یک‌شنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۳:۰۰
مطالعه 1 دقیقه
تراشه TSMC
براساس پیش‌بینی شرکت TSMC، تراشه‌های هوش مصنوعی بیشترین رونق بازار قطعات نیمه‌هادی را تجربه خواهند کرد.
تبلیغات

شتاب‌دهنده‌های هوش مصنوعی داغ‌ترین بخش در بازار قطعات نیمه‌هادی هستند. طبق گفته‌ی شرکت TSMC و به‌گزارش وب‌سایت تایوانی تک‌نیوز، انتظار می‌رود این بخش رشدی ۲۵۰ درصدی را در سال جاری تجربه کند.

بازار قطعات نیمه‌هادی در نیمه‌ی دوم سال گذشته‌ روند صعودی به خود گرفت. براساس پیش‌بینی TSMC، بخش‌هایی مانند تراشه‌های کامپیوتر و گوشی‌ رشد تک‌رقمی را در سال ۲۰۲۴ تجربه خواهند کرد.

رشد بازار نیمه‌هادی برای TSMC، بزرگ‌ترین تولیدکننده‌ی قراردادیِ پردازنده در دنیا، بسیار خوشایند است؛ زیرا اکثر پردازنده‌های هوش مصنوعی را این شرکت می‌سازد.

TSMC با همکاری در ساخت محصولات برای شرکت‌هایی مانند AMD، آمازون، برودکام، اینتل، انویدیا، متا و مایکروسافت سود بسیار زیادی به‌جیب می‌زند. ناگفته نماند که این شرکت برای اپل نیز پردازنده می‌سازد.

براساس پیش‌بینی‌های TSMC، سایر بخش‌های بازار نیمه‌هادی در سال جاری رشد چشمگیری را تجربه نخواهند کرد. بخش اینترنت اشیاء (IoT) رشد ۷ تا ۹ درصدی را شاهد خواهد بود و بازار تراشه‌های خودرو با افت ۳ تا ۱ درصدی روبه‌رو می‌شود.

چشم‌انداز برای TSMC کاملاً مطلوب به‌نظر می‌رسد. انتظار می‌رود ارزش بازار نیمه‌هادی در سال جاری با رشد سالانه‌ی ۱۰ درصدی به ۶۵۰ میلیارد دلار برسد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات