بنچمارک مقدماتی پردازنده Exynos 2400 طرفداران سامسونگ را ناامید می‌کند

پنج‌شنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
پردازنده اکسینوس سامسونگ / Samsung Exynos طرح گرافیکی پس زمینه مشکی
پردازنده‌ی Exynos 2400 در زمینه‌ی قدرت گرافیکی، از Snapdragon 8 Gen 2 ضعیف‌تر است؛ درحالی‌که این پردازنده، رقیب Snapdragon 8 Gen 3 محسوب می‌شود.
تبلیغات

افشاگران باور دارند که سامسونگ امسال با رونمایی گلکسی S24 بار دیگر سراغ تراشه‌های سری اگزینوس می‌رود. به‌طور دقیق‌تر گفته می‌شود که برخی از مدل‌های گلکسی S24 و گلکسی S24 پلاس تراشه‌ی Exynos 2400 خواهند داشت؛ اما گلکسی S24 اولترا در تمامی بازارها با پردازنده‌ی اسنپدراگون در دسترس قرار می‌گیرد.

با وجود متفاوت‌بودن هزینه‌ی تولید و قیمت CPU اگزینوس و اسنپدراگون، قیمت گوشی سامسونگ گلکسی S24 و قیمت گوشی گلکسی S24 پلاس در بازارهای مختلف متفاوت نخواهد بود.

یک افشاگر در شبکه‌ی اجتماعی ایکس (توییتر سابق) اولین بنچمارک Powerboard 4.0 واحد گرافیک در سیستم-روی-چیپ Exynos 2400 را منتشر کرده است.

بنچمارک گرافیکی اولیه از Exynos 2400 سامسونگ

بنچمارک نشان می‌دهد پردازنده‌ای که سامسونگ برای رقابت‌با Snapdragon 8 Gen 3 و Apple A17 Pro می‌سازد، حتی از Snapdragon 8 Gen 2 هم ضعیف‌تر است. توسعه‌ی Exynos 2400 هنوز به پایان نرسیده، بنابراین ممکن است سامسونگ در ماه‌های آینده بهبودهایی در این پردازنده اعمال کند.

پردازنده‌ی Exynos 2400 در گلکسی اس ۲۴ امتیاز ۱٬۶۵۶ را کسب کرده است؛ درحالی‌که Snapdragon 8 Gen 2 در گلکسی اس ۲۳ توانسته است امتیاز ۱٬۷۴۶ را کسب کند. تفاوت ۹۰ امتیازی، چندان چشمگیر نیست؛ اما مسئله‌ی مهم این است که بر اساس عملکرد اولیه، Exynos 2400 قطعا نمی‌تواند رقیب مناسبی برای Snapdragon 8 Gen 3 باشد.

فعلاً بنچمارکی از عملکرد CPU در تراشه‌ی اگزینوس ۲۴۰۰ منتشر نشده، اما بعید است که واحد CPU این تراشه بتواند هم‌سطح Snapdragon 8 Gen 3 ظاهر شود. اگر شرایط تغییر نکند، انتقادها به پردازنده‌ی اگزینوس شدیدتر خواهد شد.

سامسونگ سال گذشته در خانواده‌ی گلکسی S23 موقتاً با اگزینوس خداحافظی کرد و واکنش‌ها به این اقدام عموماً مثبت بود. باوجوداین، سامسونگ به استفاده از پردازنده‌ی اختصاصی علاقه‌ی بسیار زیادی دارد و می‌خواهد اگزینوس را خیلی زود به میدان رقابت برگرداند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات