تراشه Snapdragon 8 Gen 2 کوالکام احتمالا ۲۴ آبان معرفی می‌شود

جمعه ۲۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۰
مطالعه 1 دقیقه
براساس گزارش منتشر شده، تراشه Snapdragon 8 Gen 2 هفته آینده معرفی می‌شود که نسبت به نسل قبلی خود ارتقای درخورتوجهی خواهد داشت.
تبلیغات

جدیدترین تراشه پرچم‌دار مدیاتک برای گوشی های اندرویدی در این هفته پرده‌برداری شد و اکنون کوالکام برای تراشه‌ی جدیدش، یعنی Snapdragon 8 Gen 2 که ظاهراً در ۱۵ نوامبر (۲۴ آبان ۱۴۰۱) معرفی خواهد شد، آماده می‌شود.

پیش از رونمایی، جزئیاتی درباره‌ی تراشه جدید کوالکام منتشر شده است. دیروز، SnoopyTech نام این تراشه را توییت کرد که جای تعجب ندارد. همان‌طور که از معرفی سال گذشته مشخص شد، نسل بعدی «پلتفرم موبایل Snapdragon 8 Gen 2» نامیده می‌شود. براساس شایعات، این تراشه هسته‌‌ی Cortex-X3 جدید Arm، چهار هسته Cortex-A715 و سه هسته Cortex-A510 را شامل خواهد شد.

تراشه Snapdragon 8 Gen 1 سال گذشته در مقایسه با نسل قبلی خود ارتقای قابل توجهی داشت؛ اما بعداً با مشکلاتی درباره‌ی گرما مواجه شد. کوالکام بعداً طراحی را با Snapdragon 8+ Gen 1 به‌روز کرد که از انتقال به فرایند کارآمدتر ۴ نانومتری TSMC سود زیادی برد. عمر باتری به‌خصوص پیشرفتی بزرگ بود.

درباره‌ی تراشه‌ی Snapdragon 8 Gen 2، پیش‌بینی می‌شود تراشه‌ی جدید کوالکام در گوشی‌هایی مانند سری گلکسی S23 عرضه شود و قرارداد جدیدی بین سامسونگ و کوالکام منعقد شود که تراشه اسنپدراگون را به مناطق بیشتری نسبت به قبل ارائه کند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات