تراشه نسل دوازدهم Core i9-12900KS به‌عنوان سریع‌ترین پردازنده دسکتاپ جهان معرفی شد

سه‌شنبه ۹ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
i9-12900نسل دوازدهم تراشه‌ی اینتل Core i9-1200Ks با حداکثر فرکانس کاری ۵٫۵ گیگاهرتز رسماً معرفی شد.
تبلیغات

اینتل از نسل دوازدهم تراشه‌ی Core™ i9-12900KS به‌عنوان سریع‌ترین پردازنده‌ی دسکتاپ جهان رونمایی کرد. این شرکت همچنین جزئیات مربوط به تاریخ عرضه‌ی این پردازنده را اعلام کرده است. حداکثر فرکانس کاری این تراشه در حالت توربو به ۵٫۵ گیگاهرتز می‌رسد و با بهره گرفتن از فناوری Adaptive Boost اینتل، گزینه‌ای جذاب برای تجربه‌ی اجرای روان بازی‌ها است.

به گزارش ویدئوکاردز و به‌ نقل از مارکوس کندی، مدیرکل بخش بازی در اینتل، این شرکت با معرفی پردازنده‌ی جدید نسل دوازدهمی Core i9-12900KS به تلاش‌های خود برای حضور در بخش بازی‌های دسکتاپ ادامه می‌دهد. این تراشه‌ی جدید با بهره گرفتن از معماری عملکرد هیبریدی اینتل می‌تواند برای اولین‌بار فرکانس کاری ۵٫۵ گیگاهرتز را حداکثر روی دو هسته فعال کند که این ویژگی به گیمرها اجازه می‌دهد بازی‌های موردنظر را به‌ بهترین حالت ممکن اجرا کنند.

مدل آنلاک i9-12900KS، برای گیمرهایی که به‌دنبال سریع‌ترین پردازنده‌ هستند، یک گزینه‌ی ایدئال محسوب می‌شود. این تراشه از ۱۶ هسته (شامل هشت هسته‌ی قدرتمند و هشت هسته‌ی کارآمد) و ۲۴ ترد بهره می‌برد و همان‌طور که اشاره کردیم، حداکثر فرکانس کاری توربو آن به ۵٫۵ گیگاهرتز می‌رسد. قدرت پایه‌ی این پردازنده ۱۵۰ وات و حافظه‌ی نهان آن ۳۰ مگابایت است که از فناوری اینتل Smart برای ارائه‌ی قدرت بیشتر و عملکرد بهتر در اجرای بازی‌ها بهره می‌برد.

  • حداکثر فرکانس کاری در حالت توربو ۵٫۵ گیگاهرتز و بهره‌گیری از قابلیت تقویت سرعت حرارتی اینتل
  • بهره گرفتن از قابلیت تقویت تطبیقی اینتل برای بهبود عملکرد بازی با امکان فعال شدن فرکانس کاری توربو روی چند هسته
  • بهره گرفتن از ۱۶ هسته (شامل هشت هسته‌ی P و هشت هسته‌ی E)، ۲۴ ترد، توان پایه‌ی ۱۵۰ وات، ۳۰ مگابایت حافظه‌ی نهان هوشمند اینتل و پشتیبانی از PCIe نسل پنج و نسل چهار
  • پشتیبانی از DDR5 تا ۴۸۰۰ مگاترنسفربرثانیه و DDR4 تا ۳۲۰۰ مگاترنسفربرثانیه
  • تراشه‌ی سازگار با مادربردهای موجود Z690 با آخرین نسخه‌ی Bios برای ارائه‌ی بهترین تجربه‌ی بازی توصیه می‌شود
  • پردازنده‌ی i9-12900KS به گیمرها و علاقه‌مندان به اورکلاک اجازه می‌دهد تا عملکرد را روی سطح بالاتری تنظیم کنند

تراشه‌ی نسل دوازدهم i9-12900KS اینتل از ۵ آوریل با قیمت ۷۳۹ دلار دردسترس مشتریان قرار خواهد گرفت. شما می‌توانید این پردازنده را ازطریق خرده‌فروشی‌های آنلاین سراسر جهان خریداری کنید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات