شروع رسمی عرضه پردازنده های لپ تاپ Alder Lake اینتل

شروع رسمی عرضه پردازنده های لپ تاپ Alder Lake اینتل

اینتل رسما تأیید کرد که عرضه‌ی CPUهای Alder Lake-P برای دستگاه‌های قابل حمل آغاز شده است.

پس از معرفی رسمی پردازنده‌های نسل دوازدهی آلدرلیک اینتل برای کامپیوترهای دسکتاپ، مدتی است که می‌دانیم دیر یا زود شاهد عرضه‌ی پردازنده‌های Alder Lake-P برای لپ‌‌تاپ‌ ها و دستگاه‌های قابل حمل دیگر خواهیم بود. پیش از این گفته می‌شد که اینتل از پنجم ژانویه ۲۰۲۲ با برگزاری رویداد CES ۲۰۲۲، عرضه‌ی تراشه‌های نسل جدید خود برای لپ‌تاپ‌ها را آغاز خواهد کرد. اما حالا با توئیت گرگوری برایانت، معاون اجرایی و مدیرکل گروه Client Computing شرکت اینتل می‌دانیم که ارسال پردازنده‌های Alder Lake-P برای مصرف‌کنندگان شروع شده است.

اما برای اینکه بفهمیم رخ دادن اتفاق مورد بحث دقیقا چه مفهومی دارد، باید اول از همه درباره‌ی عبارت «مصرف‌کنندگان» بیشتر توضیح دهیم. به عبارت ساده منظور از مصرف‌کنندگان در اینجا، «کاربرهای عمومی» نیست؛ چراکه اینتل به‌صورت مستقل لپ‌تاپ نمی‌سازد. درواقع این‌جا منظور از «مصرف‌کننده»، هر شرکت مشتری محصولات اینتل است؛ تولیدکنندگانی مثل ایسوس، Lenovo، ریزر، HP و Dell که در لپ‌تاپ‌های خود از پردازنده‌های اینتل بهره می‌برند.

قدرت بی‌نظیر Alder Lake-P در لپ‌تاپ‌های گیمینگ می‌تواند برای خیلی‌ها هیجان‌انگیز باشد و جهش بزرگی در طراحی این محصولات ایجاد کند. درباره‌ی زمان احتمالی معرفی لپ‌تاپ‌های نسل جدید نیز بهترین حدسی که می‌توان زد، آماده شدن چند مدل تا زمان برگزاری رویداد CES ۲۰۲۲ است؛ نمایشگاهی که معمولا فضای مناسبی برای رونمایی از جدیدترین دستاوردهای این شرکت‌ها بوده است.

احتمالا از اواخر ماه ژانویه تا اواسط ماه فوریه، شاهد عرضه‌ی نخستین لپ‌تاپ‌های مجهز به این CPUهای جدید خواهیم بود. درهرحال ظاهرا باید انتظار عملکرد فوق‌العاده‌ای را از تراشه‌های هیبریدی Alder Lake-P داشته باشیم.

آیا عملکرد پردازنده‌های نسل دوازدهمی اینتل به‌قدری بهبود داشته است که شما را به ارتقای کامپیوتر یا لپ‌تاپ فعلی‌تان متقاعد کند؟

منبع زومجی

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده