اپل به‌زودی از اولین لپ‌تاپ خود با تراشه اختصاصی آرم رونمایی می‌کند

اپل به‌زودی از اولین لپ‌تاپ خود با تراشه اختصاصی آرم رونمایی می‌کند

اپل به‌زودی از اولین دستگاهی که از تراشه آرم اختصاصی این شرکت استفاده می‌کند، رونمایی خواهد کرد.

اپل ۱۳ اکتبر یک رویداد بزرگ در برنامه خود دارد که به آیفون ۱۲، محصول آینده این شرکت مربوط است. اما به‌تازگی اخباری در دنیای فناوری منتشر شده است که به ما می‌گوید احتمالا این آخرین رویداد بزرگ اپل در سال جاری نخواهد بود. خبرگزاری Bloomberg روز جمعه اعلام کرد که این غول فناوری برای رونمایی از اولین مک پرتابل که از جدیدترین تراشه آرم (ARM) استفاده می‌کند برنامه‌ریزی کرده است. براساس اطلاعات منتشر شده، این مراسم برای ماه نوامبر برنامه‌ریزی شده است.

اپل در کنفرانس مجازی توسعه‌دهندگان جهانی (Worldwide Developers Conference) که در ماه جون برگزار شده بود گفت، اپل قصد دارد پردازنده‌ های اینتل که اکنون سال‌ها است درون دستگاه‌های مک هستند را با تراشه‌های آرم اختصاصی خود جایگزین کند.

همچنین سخنگوی این شرکت اعلام کرده بود که قصد دارد این کار را تا اواخر سال ۲۰۲۰ انجام دهد. همچنین در بخشی از مطالب مربوط به این تراشه گفته شده است که اعمال گسترده این تغییرات در بخش مک حدود دو سال طول خواهد کشید. این بدان معنا است که اگر از اواخر سال ۲۰۲۰ این عملیات شروع شود حداقل تا سال ۲۰۲۲ ادامه خواهد داشت.

مک بوک اپل و تراشه آرم

اپل هنوز به خبر رونمایی از مک پرتابل دارای جدیدترین تراشه آرم واکنش نشان نداده و نظری از آن در فضای مجازی منتشر نشده است. استفاده از این قطعه مبتنی بر آرم در مک جدید اپل کاملا منطقی به‌نظر می‌رسد، زیرا این شرکت می‌توانند تراشه جدید ساخته شده توسط خودش را به رخ بقیه شرکت‌ها بکشد. تراشه جدید اپل می‌تواند به این شرکت اجازه دهد د تا با کنترل نرم‌افزار و سخت‌افزار، در مصرف برق دستگاه و بخش‌های دیگر آن تفاوت‌های زیادی ایجاد کند. این تغییرات می‌تواند دستگاه‌های جدید اپل را نسبت به مدل‌های دارای تراشه اینتل برتری دهد.

منبع cnet

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید