تراشه جدید Dimensity 1000 5G مدیاتک از رقبای خود در AnTuTu پیشی گرفت

تراشه جدید Dimensity 1000 5G مدیاتک از رقبای خود در AnTuTu پیشی گرفت

تراشه جدید مدیاتک Dimensity 1000 در AnTuTu رویت شد. امتیازهای کسب‌‌شده خبر از پیشی‌گرفتن تراشه‌ی جدید از رقبای بازار می‌دهد.  

مدیاتک تراشه‌ی جدید ۷ نانومتری Dimensity 1000 5G را معرفی کرد. تراشه‌ی مذکور با بهره‌مندی از مودم 5G یکپارچه، چهار هسته‌ی آرم کورتکس A77 و پردازنده‌‌ی گرافیکی Mali-G77، نقطه‌ی عطفی برای شرکت تایوانی محسوب می‌شود.

پردازنده‌ی جدید در AnTuTu توانست امتیاز ترکیبی از ۵۱۱،۳۶۳ را کسب کند. ازنظر تئوری و روی کاغذ، امتیازی که تراشه‌ی جدید کسب‌ کرده به‌مراتب بالاتر از امتیاز دستگاه‌های مجهز به تراشه‌ی اسنپدراگون ۸۵۵ پلاس و حتی بیونیک A13 اپل است.

Dimensity 1000

گوشی هوشمند ایسوس ROG Phone ll موفق به کسب امتیاز ۴۹۶،۲۲۶ و آیفون ۱۱ پرو مکس نیز موفق به کسب امتیاز ۴۵۶،۰۶۵ شدند. البته درنظر داشته باشید که این امتیازها، تنها مربوط به شرایط تست هستند و عملکرد دستگاه در شرایط واقعی می‌تواند با آنچه در تست‌ها نشان داده می‌شود، متفاوت باشد. اما همین تست‌ها نشان می‌دهند، هر پردازنده‌ در چه وضعیت کلی قرار دارد. 

تراشه‌ی Dimensity 1000 موفق به کسب امتیاز ۱۶۱،۲۶۶ در بخش CPU و کسب امتیاز ۱۹۶،۰۹۷ در آزمون GPU شد. درنتیجه می‌توان گفت امتیازی که این تراشه در بخش CPU از آن خود کرده، تاکنون بالاترین امتیاز کسب‌‌شده در AnTuTu است. همچنین در بخش حافظه موفق به کسب امتیاز ۸۴۴۶۳ و در تست UX نیز موفق به کسب امتیاز ۶۹۵۳۷ شد.

Dimensity 1000

نتایج آزمایش نشان می‌دهد که پردازنده‌ی چهار هسته‌ای آرم کورتکس A77 و پردازده‌ی گرافیکی Mali-G77 GPU در کنار یکدیگر بسیار قدرتمند می‌شوند. هنوز مشخص نیست که تراشه‌ی جدید Dimension 1000 5G مدیاتک قرار است روی کدام گوشی هوشمند مورد استفاده قرار گیرد؛ اما براساس اعلام مدیاتک به‌نظر می‌رسد که فصل اول ۲۰۲۰ باید منتظر معرفی دستگاهی با تراشه‌ی جدید تایوانی‌ها باشیم.

منبع gsmarena

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید