بازه‌ قیمتی پردازنده‌ Core i9-9900KS اینتل حدود ۶۰۰ دلار است

یک‌شنبه ۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۰
مطالعه 3 دقیقه
پردازنده‌ی Core i9-9900KS اینتل که توانایی فعالیت با فرکانس بوست ۵ گیگاهرتز در تمامی هسته‌ها را دارا است، قیمتی در حدود ۶۰۳ دلار خواهد داشت.
تبلیغات

خرده‌فروشی اینترنتی MWave، مستقر در استرالیا پردازنده‌ی Core i9-9900KS را که اینتل اوایل سال جاری در جریان رویداد کامپیوتکس ۲۰۱۹ معرفی کرده‌ بود، در فهرست محصولات خود قرار داده‌ است. البته پردازنده‌ی یادشده تنها در این فهرست گنجانده شده، اما از فروش آن خبری نیست. فهرستی که این فروشگاه منتشر کرده، برچسب قیمتی ۸۹۹ دلار استرالیا را برای پردازنده‌ی Core i9-9900KS با کد محصول BX80684I99900KS نشان می‌دهد که معادل با ۶۰۵ دلار آمریکا است.

تراشه‌ی جدید اینتل در تعداد هسته‌های پردازشی، اساسا هیچ تفاوتی با پردازنده‌ Core i9-9900K از سری کافی‌لیک ندارد و هر دو دارای ۸ هسته‌ی پردازشی هستند؛ تفاوت اصلی بین این پردازنده‌ها، فرکانس پردازشی پایه در تراشه‌ی جدید Core i9-9900KS است که ۴۰۰ مگاهرتز بیشتر بوده و معادل با ۴ گیگاهرتز است. در حالتی که تمامی هسته‌ها بوست شوند نیز فرکانس پردازشی تراشه‌ی Core i9-9900KS با ۳۰۰ مگاهرتز افزایش نسبت به پرچم‌دار سری K اینتل، در حدود ۵ گیگاهرتز است؛ اما بیشینه‌ی فرکانس توربو در هر دو پردازنده یکی بوده و ۵ گیگاهرتز است.

Core i9 9900KS

درست یک هفته پیش، ایسوس یادداشتی در ارتباط با به‌روز‌رسانی بایوس در مادربردهای آینده‌ی خود منتشر کرد که در آن، توان طراحی حرارتی (TDP) پردازنده‌ی Core i9-9900KS به‌میزان ۱۲۷ وات ذکر شده بود. به لطف پردازنده‌ی جدید اینتل و سرعت کلاک بالایش، این شرکت قادر خواهد بود تاج بهترین عملکرد در گیمینگ را بر سر خود نگه دارد. با توجه به اینکه بیشترین بهبودهای صورت‌گرفته در افزایش میزان فرکانس بوست در بارهای کاری چند‌هسته‌ای بوده و نرخ‌‌های کلاک تک‌رشته‌ای با تراشه‌ی Core i9-9900K برابر هستند، حدس و گمان‌ها بر این است که پردازنده‌ی جدید اینتل اتفاق مهمی محسوب نمی‌شود و تفاوت چشم‌گیری ایجاد نخواهد کرد.

قطعا تراشه‌ی Core i9-9900KS در رقابت با پردازنده‌ی رایزن 9 3900X که ۱۰۰ دلار نیز ارزان‌تر است، امتیاز کمتری را در بنچمارک Cinebench نشان خواهد داد. از این گذشته، محدود‌بودن توان طراحی حرارتی در ۱۲۷ وات برای این پردازنده، بدان معنی است که بیشینه‌ی فرکانس ۵ گیگاهرتزی در حالت بوست هر هشت هسته، تنها برای مدت کوتاهی فعال بوده و دوام زیادی نخواهد داشت.

 Core i9 9900KS

حافظه‌ی کش سطح سوم (L3) در این تراشه برابر با ۱۶ مگابایت بوده و تراشه‌ی گرافیک مجتمع آن UHD 630 GT2 است. پردازنده‌ی Core i9-9900KS از حافظه رم DDR4 با فرکانس ۲۶۶۶ مگاهرتز پشتیبانی می‌کند و استفاده‌ از لحیم‌کاری نوع IHS که در تراشه‌های پیشین نیز شاهد بودیم، نوید بهبودهایی را در گرمایش این پردازنده می‌دهد.

همان‌گونه که پیش‌تر اشاره شد، خرده‌فروشی اینترنتی MWave این تراشه را بدون ذکر هیچ جزئیاتی در فهرست محصولات خود قرار داده‌ است. کاربری با نام کاربری momomo_us نیز در توییتر به قیمت فروش ۶۰۳ دلاری این محصول، با احتساب مالیات بر فروش در فروشگاهی نامشخص اشاره کرده است.

اینتل پردازنده‌ی Core i9 9900KS را در ماه اکتبر عرضه خواهد‌ کرد. مشخصات این پردازنده از قبل مشخص بود، اما ابهاماتی درباره‌ی قیمت این CPU و توان طراحی حرارتی محصول یادشده وجود داشت.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات