اطلاعات پردازنده اسنپدراگون ۷۳۵ در یکی از اسناد کوالکام رویت شد

سه‌شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۵
مطالعه 2 دقیقه
مشخصات پردازنده‌ی اسنپدراگون ۷۳۵ به فاصله‌ی کمی از رونمایی محصول اسنپدراگون ۷۳۰ در یکی از اسناد داخلی این شرکت دیده شده است.
تبلیغات

همین چند هفته قبل بود که کوالکام از پردازنده‌ی اسنپدراگون ۷۳۰ خود رونمایی کرد و حالا پردازنده‌ی جدید ۷۳۵، گویا در صف تولید محصولات این شرکت قرار گرفته است. در سندی که شبیه به یکی از اسناد داخلی شرکت کوالکام است، مشخصات کلیدی تراشه‌ی بعدی این شرکت درج شده است.

qualcomm

آنطور که از مندرجات این سند بر می‌آید، تراشه‌ی اسنپدراگون ۷۳۵ قرار است با فناوری ساخت ۷ نانومتری مشابه پردازنده‌ی پرچم‌دار اسنپدراگون ۸۵۵ ساخته شود. پردازنده‌ی ۸ هسته‌ای جدید کوالکام یک چینش هسته‌ی بدیع ۱+۱+۶ دارد که چیزی مابین چینش ۲+۲+۴ تراشه‌ی اسنپدراگون ۸۵۵ و چینش ۲+۶ اسنپدراگون ۷۳۰ است. سرعت‌های کلاک مورد انتظار در این پردازنده‌ شامل یک هسته با نرخ کلاک ۲.۹ گیگاهرتز، یک هسته با نرخ کلاک ۲.۴ گیگاهرتز و ۶ هسته با نرخ کلاک پایین‌تر ۱.۸ گیگاهرتز است. دو هسته‌ی اصلی با عنوان Kryo 400 به احتمال قوی از مشتقات معماری هسته‌ی Cortex A76 و ۶ هسته‌ی دیگر مبتنی بر معماری Cortex-A55 خواهد بود.

پردازنده‌ی گرافیکی Adreno 620 تعبیه‌شده در این تراشه سرعت کلاکی معادل ۷۵۰ مگاهرتز دارد که نسبت به سرعت کلاک ۸۲۵ مگاهرتزی پردازنده‌ی گرافیکی Adreno 618 به کاررفته در تراشه‌ی  اسنپدراگون ۷۳۰، به‌میزان ۷۵ مگاهرتز کمتر است. پردازنده‌ی اسنپدراگون ۷۳۵ در برگیرنده‌ی واحد پردازش عصبی NPU220 با سرعت حداکثر یک گیگاهرتز است که تمام پردازش‌های مبتنی بر هوش مصنوعی را بر عهده دارد.

از سویی در درون این پردازنده‌ی جدید یک مودم 5G تعبیه شده که شرکت کوالکام آن را برای گوشی‌های هوشمند میان‌رده و احتمالاً برای سال آینده تدارک می‌بیند.

منبع افشای این سند به ظاهر همان منبعی است که یک سال قبل نیز اطلاعاتی از تراشه‌ی اسنپدراگون ۷۳۰ در اختیارمان قرار داد و عمده‌ی آن اطلاعات درست از آب درآمد؛ بنابراین تمایل به باور اطلاعات ارائه‌شده در مورد پردازنده‌ی جدید ۷۳۵ برآمده از این منبع داریم. به هر حال برای داشتن اطلاعات دقیق‌تر باید منتظر اخبار رسمی از سوی کوالکام بمانیم.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات