اینتل پردازنده‌های نسل نهمی Core i9 سری H را برای لپ‌‌تاپ‌‌ها معرفی کرد

اینتل پردازنده‌های نسل نهمی Core i9 سری H را برای لپ‌‌تاپ‌‌ها معرفی کرد

اینتل در جریان رویداد توسعه‌دهندگان بازی، پردازنده‌های ۴۵ واتی نسل نهمی و نرم‌افزار ارتقایافته‌ی Graphics Command Center را معرفی کرد.

اینتل در رویداد Game Developers Conference چند محصول جدید معرفی کرد که ازجمله‌ی آن‌ها می‌توان به پردازنده‌های سری H جدید از خانواده‌ی Core i9 و نرم‌افزار ارتقایافته‌ی Graphics Command Center را برای گرافیک‌های یکپارچه‌ی این شرکت اشاره کرد. نرم‌افزار جدید اینتل رابط کاربری بهبودیافته‌ای دارد و از قابلیتی برای بهبود عملکرد فقط با یک کلیک پشتیبانی می‌کند.

پردازنده‌های نسل نهمی سری H

اینتل جزئیات اندکی درباره‌ی پردازنده‌های سری H به‌اشتراک گذاشت و تنها به ذکر این نکته بسنده کرد که تراشه‌های ۴۵ واتی جدید، شامل مدل‌های Core i9، برای لپ‌تاپ‌های بالارده طراحی شده‌اند و در فصل دوم ۲۰۱۹، روانه‌ی بازار خواهند شد.

اینتل پیش‌تر نیز، عرضه‌ی مدل‌های سری H را اعلام کرده بود و در آن زمان نیز اطلاعات اندکی درباره‌ی مشخصات فنی این تراشه‌ها به‌اشتراک گذاشت؛ اما به‌لطف اطلاعات فاش‌شده می‌دانیم پردازنده‌های جدید اینتل با نام‌کد Comet Lake از ۸ هسته‌ی پردازشی درکنار واحد پردازش گرافیکی Gen9.5 اینتل بهره خواهند برد و احتمالا با نسخه‌ی به‌روزشده از لیتوگرافی ۱۴ نانومتری تولید خواهند شد.

اینتل نسل 9


در جریان رویداد روز گذشته‌، اینتل اهداف اصلی خود برای لپ‌تاپ‌های مجهز به پردازنده‌های نسل نهمی را تشریح کرد. این شرکت، تولیدکنندگان را به استفاده از Wi-Fi 6 AX200 خود برای بهبود عملکرد اپلیکیشن‌های حساس به میزان تأخیر شبکه، مانند بازی‌ها و اضافه‌کردن قابلیت مدیریت پیشرفته‌ی ترافیک تشویق می‌کند.

افزون‌براین، اینتل تولیدکنندگان را به استفاده از SSDهای جدید این شرکت موسوم به Optane Memory H10 تشویق می‌کند. حافظه‌های SSD جدید برای بهبود زمان بارگذاری اپلیکیشن‌ها و به‌دنبال آن، بهبود تجربه‌ی کاربری کامپیوترها و سرعت و عملکرد حافظه‌های اپتین اینتل را با ظرفیت و قیمت نسبتا ارزان فلش QLC ترکیب می‌کنند. همچنین، اینتل مشغول کار روی گسترش اکوسیستم تاندربولت ۳ است که با اقدام این شرکت مبنی‌بر ارائه‌ی ویژگی‌های کلیدی تاندربولت ۳ به‌عنوان بنیانی برای استاندارد USB4 هم‌خوانی دارد.

نرم‌افزار Graphics Command Center‌ اینتل

بیش از یک میلیارد کاربر از گرافیک یکپارچه‌ی اینتل استفاده می‌کنند؛ آماری که این شرکت را به بزرگ‌ترین تولیدکننده‌ی پردازنده‌ی گرافیکی در دنیا تبدیل می‌کند. از دیرباز، اینتل به انتشار کُند به‌روزرسانی‌های روز صفر (Day-zero) برای بازی‌های جدید شناخته می‌شود؛ اما اکنون با انتشار ۱۴ به‌روزرسانی روز صفر برای ۱۵ بازی در ۱۲ ماه گذشته، سعی می‌کن وضعیت را بهبود دهد.

کنترل پنل گرافیک جدید اینتل

هم‌اکنون، اینتل مشعول فراهم‌‌کردن زمینه‌ برای از راه رسیدن معماری گرافیک Xe است که مجموعه‌ای از کارت‌های گرافیک مجزا و موتور گرافیکی جدید Gen11 را دربر خواهد گرفت. براساس اعلام اینتل، پردازنده‌های گرافیکی جدید به‌میزان محسوسی عملکرد را از سطح ترافلاپس گرفته تا پتافلاپس، ارتقا خواهند داد؛ اما درست‌ مانند هر سخت‌افزار قدرتمند دیگری، پردازنده‌های گرافیکی آتی اینتل نیز به نر‌م‌افزار توانمندی نیاز دارند؛ نرم‌افزاری که یارای رقابت با GeForce Experience انویدیا و Radeon Settings شرکت AMD را دارد.

اینتل برای بهبود کارایی گرافیک‌های کنونی و آتی نرم‌افزار Graphics Command Center جدیدی توسعه داده که نخستین به‌روزرسانی در ۵ سال گذشته برای نرم‌افزار یادشده به‌حساب می‌آید. نرم‌افزار جدید قابلیت بهینه‌سازی عملکرد پردازنده‌های گرافیکی فقط با یک کلیک را ممکن می‌کند؛ بدین‌ترتیب که نرم‌افزار به‌صورت خودکار با اسکن بازی‌ها، تنظیمات سفارشی‌سازی‌شده را اِعمال خواهد کرد. نرم‌افزار ارتقایافته‌ی اینتل اکنون رابط کاربری مینیمالیستی و مدرنی دارد.

کنترل پنل گرافیک جدید اینتل

اینتل مدعی است نرم‌افزار جدید Graphics Command Center را براساس بازخورد کاربران توسعه داده و از بازخوردهای بیشتر با انتشار برنامه‌ی بتای نرم‌افزار استقبال خواهد کرد. شما می‌توانید با کلیک روی این لینک، نرم‌افزار جدید را از فروشگاه مایکروسافت دانلود کنید. در‌حال‌حاضر، نرم‌افزار یادشده فقط با ویندوز ۱۰ نسخه‌ی ۱۷۰۹ یا بالاتر سازگاری دارد؛ بنابراین، با لینوکس یا macOS سازگار نیست. درضمن، تنها می‌توان از کامپیوترهای مجهز به گرافیک Gen9 یا جدیدتر (اسکای‌لیک و بالاتر) بهره برد. اینتل در تاریخ دیگری پشتیبانی از استریم بازی‌ها را دردسترس قرار خواهد داد. ناگفته نماند ازآنجاکه به‌روزرسانی یادشده فقط ارتقای رابط کاربری را در بطن خود دارد؛ ازاین‌رو، کنترل‌‌پنل جدید تأثیری روی عملکرد موتور گرافیکی نخواهد گذاشت.

اینتل به بهبود Graphics Command Center براساس بازخورد کاربران در شبکه‌های اجتماعی و پنل‌های Ask You Anything ردیت ادامه خواهد داد و سپس، نرم‌افزار را ازطریق کانال‌های توزیع معمول خود منتشر خواهد کرد. بدین‌ترتیب، نرم‌افزار جدید روی بسیاری از کامپیوترهای جدید نصب‌شده خواهد بود و کاربران امکان دانلود رایگان آن ازطریق وب‌سایت اینتل را خواهند داشت. توجه کنید اینتل تا زمان نامعلومی به پشتیبانی از کنترل‌‌پنل فعلی خود ادامه می‌دهد؛ اما درنهایت تمرکز کامل خود را به کنترل‌پنل جدید معطوف خواهد کرد.


اینتل به‌عنوان بخشی از تلاش‌های خود برای تمرکز بر جامعه‌ی هدف کاربران گیمر یا حرفه‌ای، برنامه‌ی ادیسه را آغاز کرده که به‌موجب آن، فرومی برای ارائه‌ی بازخورد و شرکت در برنامه‌های بتای اینتل دردسترس علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

یکی دیگر از مواردی که در جریان رویداد دیروز اعلام شد، برنامه‌ی بازاریابی GameDev اینتل بود که هدف از آن برقراری ارتباط با توسعه‌دهندگان بازی برای تشویق آن‌ها به بهینه‌سازی بازی‌ها برای راهکارهای گرافیک اینتل است. همچنین، اینتل همکاری خود با Spirit AI را برای معرفی نرم‌افزار Anti-Toxicity جدید اعلام کرد؛ برنامه‌ای که با بهره‌گیری از فناوری تشخیص صدا، چت‌های آنلاین در جریان بازی‌ها را کنترل می‌کند.

منبع tomshardware
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده