سامسونگ به کمک مهندسین خود پردازنده‌ی اسنپدراگون 820 را برای گلکسی اس 7 بهینه‌ می‌کند

سه‌شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۰:۴۸
مطالعه 2 دقیقه
در حالی که هفته‌ی گذشته یکی از منابع خبری کره‌جنوبی مدعی شد سامسونگ در حال بررسی عرضه‌ی گلکسی اس 7 در دو نسخه‌ی متفاوت با نسل بعدی پردازنده‌ی اکسینوس ۷۴۲۰ و اسنپدراگون ۸۲۰ است، امروز اعلام شد این غول کره‌ای برای بهینه‌سازی تراشه‌ی S820 از مهندسان خود کمک می‌گیرد. با زومیت همراه باشید.
تبلیغات

 بعد از اینکه سامسونگ به دلایل مختلف از به کار بردن پردازنده‌ی اسنپدراگون ۸۱۰ در پرچمداران خود سرباز زد، این شائبه وجود داشت که به همین روند ادامه دهد که شایعات جدید از عرضه‌ی گلکسی اس 7 در دو نسخه‌ی مجهز به پردازنده‌ی اسنپدراگون ۸۲۰ و نسل بعدی تراشه‌ی اکسینوس ۷۴۲۰ خبر دادند.

شاید سامسونگ بعد از مشکلات اسنپدراگون ۸۱۰ نسبت به همکاری با کوالکام تردید دارد؛ ولی از طرف دیگر نمی‌تواند قدرت و توانایی‌های تراشه‌های تولیدی این کمپانی را نادیده بگیرد و به همین دلیل تصمیم گرفته با تیمی از مهندسان خود روی بهینه‌سازی پردازنده‌ی اسنپدراگون کار کند تا با خیال راحت روی گلکسی اس 7 از آن بهره ببرد.

یکی از جزئیاتی که امروز منابع خبری به آن اشاره کرده‌اند این است که سامسونگ اولین شرکتی است که توانسته به نمونه‌های تستی پردازنده‌ی S820 دسترسی داشته باشد. حالا این فرایند توسعه نشان می‌دهد، سامسونگ قطعا سفارش تولید پردازنده‌های اسنپدراگون ۸۲۰ با لیتوگرافی ۱۴ نانومتری و فناوری FinFET را با کوالکام ارائه کرده است. با این وجود هنوز نام منبع فاش‌کننده مشخص نشده و اطلاعات بیشتری در اختیار وب‌سایت‌ها قرار نگرفته است.

بعد از مشکلات گرمایی که به ویژه برای نسل اول پردازنده‌های اسنپدراگون ۸۱۰ به وجود آمد، حالا کوالکام روی تراشه‌ی اسنپدراگون ۸۲۰ حساب ویژه‌ای باز کرده است. اگرچه این تولیدکننده‌ی تراشه‌ها اعلام کرده اسنپدراگون ۸۲۰ یک پردازنده‌ی قدرتمند با معماری سفارشی و پردازنده‌ی گرافیکی آدرنو ۵۳۰ است که نسبت به تراشه‌ی اس ۸۱۰ و پردازنده‌ی گرافیگی آدرنو ۴۳۰ تا ۴۰ درصد سریعتر است و روی آن از سیستم داخلی مقابله با بدافزارها استفاده شده است.

همچنان تمام این اطلاعات در حد شایعه بوده و هیچ منبع رسمی آنها را تایید نکرده است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات