جزئیات پردازنده‌ های سری U اسکای لیک منتشر شد

چهارشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۸
مطالعه 2 دقیقه
هفته‌ی گذشته اینتل عرضه‌ی پردازنده‌های سری اسکای لیک را با معرفی دو پردازنده‌ی پی سی مخصوص گیمرها آغاز کرد و اکنون اطلاعاتی در خصوص سری کم مصرف U از نسل ششم پردازنده‌ها اینتل فاش شده است.
تبلیغات

 پس از معرفی دو پردازنده از سری اسکای لیک، به نظر می‌رسد باقی محصولات در جریان کنفرانس توسعه دهندگان اینتل در اواخر ماه جاری میلادی معرفی خواهد شد. یکی از سری محصولات نسل ششم از پردازنده‌های اینتل، سری U است که با توجه به مصرف کم در اولترا بوک‌ها، تبلت‌ها و گجت‌های موبایل بدون فن به کار گرفته خواهد شد.

اسناد منتسب به این سری از پردازنده‌های اینتل فاش شده که نشان از وجود پردازنده‌های Core i7، Core i5، Core i3 در کنار پنتیوم و سلرون از این سری دارد. پردازنده‌های Core از این سری به همراه پردازنده‌ی گرافیکی HD 520 با فرکانس حداقلی ۳۵۰ مگاهرتز با قابلیت افزایش تا ۱۰۰۰ یا ۱۰۵۰ مگاهرتز و دو نمونه‌ی پنتیوم و سلرون به همراه HD 510 با فرکانس ۳۰۰ تا ۹۰۰ مگاهرتز روانه‌ی بازار خواهند شد.

براساس اطلاعات ارائه شده توسط FanlessTech، سری Core i7 در دو نمونه روانه‌ی بازار شده و سایر پردازنده‌های سری Core i تنها در قالب یک محصول در اختیار تولیدکنندگان قرار خواهد گرفت.

حداقل توان حرارتی پردازند‌های سری U اسکای لیک ۱۵ وات خواهد بود، اگرچه در تصاویر فاش شده می‌توان عرضه‌ی نمونه‌هایی با توان طراحی حرارتی ۲۸ وات به همراه پردازنده‌ی گرافیکی اینتل Iris را دید که در سال ۲۰۱۶ ارائه می‌شوند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات