اینتل اولین پردازنده از سری زئون را برای لپ تاپ‌ ها معرفی کرد

اینتل اولین پردازنده از سری زئون را برای لپ تاپ‌ ها معرفی کرد

اینتل تراشه‌های فوق حرفه‌ای سری زئون را از این پس علاوه بر دیتاسنترها و کامپیوترهای قدرتمند برای استفاده در لپ‌تاپ‌ها در اختیار تولیدکنندگان قرار خواهد داد. اینتل اولن سری از تراشه‌ی زئون برای بکارگیری در لپ‌تاپ‌ها را با نام E3-1500M v5  معرفی کرد.

اینتل در حال معرفی پردازنده‌های نسل پنجمی یا همان سری اسکای لیک است. این کمپانی اولین سری از پردازنده‌های سری زئون خود را برای استفاده در لپ‌تاپ‌ها معرفی کرد. این پردازنده با هدف لپ‌تاپ‌هایی که وظایفی نظیر انجام رندرهای سه بعدی بسیار سنگین را برعهده خواهند گرفت، تولید شده است. اولین پردازنده از این سری E3-1500M v5 نام دارد که با وجود در اختیار گذاشتن قدرت پردازشی بالا، باعث افزایش ضخامت و وزن محصولات تولیدی نخواهد شد.پردازنده‌های زئون مخصوص لپ‌تاپ‌ها از ویژگی‌های این سری از پردازنده‌های اینتل نظیر حافظه‌ی تصحیح خطا، مدیریت ریموت و تاندبولت ۳ بهره می‌برند.

اینتل هنوز اطلاعات کاملی را در خصوص قابلیت‌های پردازنده‌ی جدید خود ارائه نکرده است. این پردازنده تا پاییز سال جاری روانه‌ی بازار نخواهد شد و از این‌رو لپ‌تاپ‌های مبتنی بر این تراشه را نمی‌توان تا پاییز در بازار مشاهده کرد. استراتژی جدید اینتل گویای این موضوع است که قدرت لپ‌تاپ‌ها و بطور کلی گجت‌های موبایل به دلیل تمایل افراد برای استفاده ازاین گجت‌ها در مقایسه با پی‌سی‌ها حتی برای انجام کارهای سنگین نیز رو به افزایش است. گزارش IDC نیز نشان از این دارد که لپ‌تاپ‌های قدرتمند یکی از معدود حوزه‌هایی است که ویندوز پی‌سی‌ها در آن همچنان رشد می‌کنند، از این‌رو سیاست اخیر اینتل نیز مبنی بر ارائه‌ی پردازنده‌های زئون برای لپ‌تاپ‌ها منطقی به نظر می‌رسد.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده