کوالکام اسنپدراگون 820 را ۲۰ مرداد معرفی می کند

چهارشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۴ - ۰۹:۲۵
مطالعه 2 دقیقه
پس از عرضه‌ی شماری از پرچمداران اندرویدی مبتنی بر اسنپدراگون ۸۱۰، شایعات در خصوص نسل جدید تراشه‌ی پرچمدار کوالکام، یعنی اسنپدراگون ۸۲۰ به گوش رسید. حال شنیده‌ها حکایت از این دارد که این کمپانی نسل جدید تراشه‌ی خود را سه شنبه‌ی آینده یعنی ۲۰ مرداد معرفی خواهد کرد.
تبلیغات

کوالکام در جریان برگزاری کنگره‌ی جهانی موبایل در بارسلون به کار روی نسل جدید تراشه‌اش با عنوان اسنپدراگون ۸۲۰ اذعان کرد. هرچند از آن پس اطلاعات بسیار محدودی در خصوص این تراشه منتشر شده، اما آخرین شنیده‌ها حکایت از این دارد که کوالکام تراشه‌‌ی خود را روز سه شنبه‌ی هفته‌ی آینده یعنی ۲۰ مرداد یا ۱۱ آگوست معرفی خواه کرد.

پس از عرضه‌ی اسنپدراگون ۸۱۰، کوالکام اسنپدراگون ۸۲۰ را مبتنی بر هسته‌های کایرو (Kyro) که مختص کوالکام است، روانه‌ی بازار خواهد کرد. این سیاست را باید بازگشت به برنامه‌های پیشین کوالکام خواند که طی آن تراشه‌ی موفق اسنپدراگون ۸۰۰ را مبتنی بر هسته‌های اختصاصی کریت روانه‌ی بازار کرده بود.

کوالکام موفق نشد آنچنان که باید با اسنپدراگون ۸۱۰ به موفقیت برسد. این کمپانی در این تراشه از معماری big.LITTLE بهره برده بود، با وجود مشکلات گرمایشی در این تراشه در کنار استقلال سامسونگ با بهره‌گیری از تراشه‌ی اکسینوس ۷۴۲۰، کوالکام روزهای چندان خوبی را سپری نمی‌کند و از این‌رو امیدوار است پس از عرضه‌ی اسنپدراگون ۸۲۰ در روزهای اول ۲۰۱۶ دوباره به روزهای اوجش بازگردد.

اسنپدراگون ۸۲۰ از وجود هشت هسته‌ی پردازشی در کنار پردازنده‌ی گرافیکی آدرنو ۵۳۰ و مودم LTE MDM9x55  بهره خواهد برد. این تراشه مبتنی بر لیتوگرافی ۱۴ نانومتری سامسونگ یا ۱۶ نانومتر TSMC و با فرآیند FinFET تولید خواهد شد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات