سامسونگ 14 میلیارد دلار در زمینه‌ تولید تراشه سرمایه گذاری می‌ کند

سامسونگ 14 میلیارد دلار در زمینه‌ تولید تراشه سرمایه گذاری می‌ کند

انتشار اوراق حسابداری سامسونگ در سال 2014 میلادی حاکی از آن است که این کمپانی سال گذشته‌ی میلادی حدود 13.8 میلیارد دلار در بخش تحقیقات برای تولید حافظه‌های رم، پردازنده‌های موبایل و صفحه‌ی نمایش سرمایه‌گذاری کرده است. اما سامسونگ به این میزان سرمایه‌گذاری نیز راضی نیست و همچنان به سرمایه‌گذاری در این خصوص ادامه خواهد داد.

براساس اطلاعات منتشر شده از اوراق حسابداری سامسونگ، این کمپانی کره‌ای در سال 2014 میلادی بیش از 13.8 میلیارد دلار برای تحقیقات در زمینه‌ی تولید حافظه‌های رم، پردازنده‌های موبایل و صفحه‌ی نمایش سرمایه‌گذاری کرده است. این میزان سرمایه‌گذاری تقریبا در حدود سه برابر سرمایه‌گذاری اپل در زمینه‌ی تحقیقات است. سامسونگ همچنین امروز اعلام کرد که 14 میلیارد دلار دیگر برای احداث کارخانه‌ی جدید برای تولید تراشه‌ها در سال 2017 میلادی سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

براساس اطلاعات ارائه شده این کارخانه در شهر Pyeongtaek در جنوب سئول واقع شده تا سامسونگ نظارت مستقیمی روی آن داشته باشد. در حال حاضر بخش تولید تراشه‌های سامسونگ به یک ماشین پولساز برای کمپانی بدل شده، حال آنکه سامسونگ در نظر دارد تا با سرمایه‌گذاری 14 میلیارد دلاری بیش از پیش در این حوزه رشد کند.

سامسونگ در بیانیه‌ی مطبوعاتی خود کارخانه‌ی تولید تراشه‌‌ی Pyengtaek را یکی از مراکز اصلی تولید تراشه برای موبایل و سرور در جهان خوانده است. سامسونگ این حوزه را دارای رشد رو به صعودی خوانده که در آینده نقش تاثیرگذاری در توسعه‌ی اینترنت اشیا خواهد داشت.

این کارخانه با تمرکز روی تولید حافظه‌های DRAM آغاز به کار خواهد کرد و تولید تراشه را نیز درصورت نیاز بازار در کنار حافظه‌های DRAM انجام خواهد داد.

بنابر بر گزارش‌‌های منتشر شده، سامسونگ تولید تراشه‌های نسل بعدی اپل را که A9 خوانده می‌شوند، بر عهده خواهد گرفت. این تراشه‌ها در کارخانه‌ی Texan تولید خواهند شد، در حالی که کارخانه‌ی جدید در جهت تامین تراشه‌های مورد استفاده در سری گلکسی S فعالیت خواهد کرد.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده