عملکرد تک هسته‌ای تراشه A11 Bionic اپل با مک بوک پرو ۱۳ اینچی برابر است

عملکرد تک هسته‌ای تراشه A11 Bionic اپل با مک بوک پرو ۱۳ اینچی برابر است

بر اساس بنچمارک فاش‌شده از چیپ‌ست A11 Bionic اپل، عملکرد تک هسته‌ای این پردازنده در سطح عملکرد تک هسته‌ای مک‌بوک پرو ۱۳ اینچی است.

گزارش‌ جدیدی در مورد عملکرد تراشه‌ی جدید اپل A11 Bionic منتشر شده است که نشان می‌دهد این پردازنده علاوه‌بر اینکه عملکرد بهتری نسبت به چیپ A10 و A10X دارد، همچنین از نظر عملکرد تک هسته‌ای در سطح مک‌بوک پرو ۱۳ اینچی است. این‌ پردازنده در هر سه مدل گوشی جدید اپل مورد استفاده قرار گرفته است. ظاهرا آیفون‌های جدید اپل یعنی آیفون ۸، آیفون ۸ پلاس و آیفون ۱۰ که در روز سه‌شنبه به‌صورت رسمی معرفی شدند، به‌تازگی توسط برخی افراد با استفاده از بنچمارک گیک‌بنچ مورد تست قرار گرفته‌اند و حالا اطلاعاتی از عملکرد این محصولات در سرورهای بنچمارک نامبرده ثبت شده است.

روز پنج شنبه اطلاعات امتیاز عملکرد آیفون‌های جدید اپل با نام 10,2، 10,3 و 10,5 در گیک‌بنچ مشاهده شد و همان‌طور که اشاره کردیم هر سه محصول یاد شده از چیپ‌ست جدید A11 Bionic بهره می‌برند. این پردازنده‌ی جدید از دو هسته‌ی قدرتمند و چهار هسته با مصرف انرژی کم مجهز شده است. علاوه‌بر این، چیپ مورد بحث برای اولین‌بار از یک پردازنده‌ی گرافیکی طراحی شده توسط اپل بهره می‌برد.

در تعدادی از تست‌های انجام‌شده روی آیفون‌های جدید توسط بنچمارک گیک‌بنچ، چیپ A11 موفق شده است تا در بخش عملکرد تک‌هسته‌ای و چند هسته‌ای به ترتیب امتیاز میانگین ۴۱۶۹ و ۹۸۳۷ را به‌دست آورد. برای مقایسه باید اشاره کنیم که امتیاز عملکرد تک و چند هسته‌ای چیپ A10 فیوژن در گیک‌بنچ که در آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس به‌کار گرفته شده، به‌ترتیب ۳۵۱۴ و ۵۹۷۰ است. امتیاز عملکرد تک هسته‌ای و چند هسته‌ای چیپ A10X فیوژن نیز که در آیپد پرو ۱۲.۹ اینچی جدید اپل به‌کار گرفته شده، در گیک‌بنچ به‌ترتیب ۳۹۲۴ و ۹۳۷۱ است.

تراشه‌ی A11 Bionic با کسب امتیاز تک هسته‌ای ۴۲۷۴، عملکردی بهتر از مک‌بوک پرو ۱۳ اینچی اپل دارد که اواسط سال ۲۰۱۷ معرفی شده است. مک‌بوک پرو ۱۳ اینچی ۲۰۱۷ به پردازنده‌ی اینتل Core i5 مجهز شده که شامل دو هسته‌ با فرکانس کاری ۳.۱ گیگاهرتز است. این در حالی است که مک‌بوک پرو ۱۵ اینچی ۲۰۱۶ از چیپ اینتل Core i7 بهره می‌برد که شامل چهار هسته‌ی ۲.۹ گیگاهرتزی است. همان‌طور که انتظار می‌رفت، تراشه‌ی A11 Bionic اپل از نظر عملکرد چند هسته‌ای در جایگاهی پایین‌تر از لپ‌تاپ‌های رده‌بالای این شرکت قرار می‌گیرد. بهترین امتیاز چیپ‌ست موبایلی جدید اپل در گیک‌بنچ معادل ۱۰۴۳۸ بوده که کمی بهتر از امتیاز مک‌بوک پرو ۱۵ اینچی ۲۰۱۲ است.

جان پول از گیک‌بنچ در گفتگو با مک‌رومرز اعلام کرده که امتیازات اعلام شده برای عملکرد چیپ A11 Bionic اپل واقعی است. وی اشاره کرده که دو هسته‌ی قدرتمند این تراشه با فرکانس کاری ۲.۵ گیگاهرتز کار می‌کند. این اطلاعات، با امیتازاتی که روز گذشته از عملکرد تراشه‌ی A11 Bionic فاش شد، مطابقت دارد. در گزارش‌های قبل بنچمارک گیک‌بنچ امتیاز عملکرد تک هسته‌ای گوشی منتسب به آیفون ۱۰ را منتشر کرده بود.

عرضه‌ی دو گوشی هوشمند آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس از ۲۲ سپتامبر آغاز خواهد شد و به همین دلیل هفته‌ی آینده کاربران می‌توانند عملکرد تراشه‌های جدید اپل را روی این محصولات بررسی کنند.

نظر شما در این‌مورد چیست؟

آیفون ۱۱ / آیفون ۱۱ پرو

برای مطالعه‌ی تمام مطالب مرتبط با گوشی‌های جدید اپل شامل مشخصات فنی، قیمت، تصاویر و ویدیوی نگاه نزدیک، به صفحه‌‌های آیفون 11 پرو، آیفون 11 پرو مکس و آیفون 11 مراجعه کنید.

منبع appleinsider

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید