بنچمارک پردازنده Core i9 7960X اینتل لو رفت

دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۲:۴۵
مطالعه 3 دقیقه
طبق اطلاعات منتشر شده، امتیازات بنچمارک پردازنده‌ی Core i9 7960X اینتل لو رفته است. این بنچمارک توسط نرم‌افزار گیک‌بنچ گرفته شده است.

امتیازات بنچمارک پردازنده‌ی ۱۶ هسته‌ای Core i9 7960X اینتل که توسط نرم‌افزار گیک‌بنچ ثبت شده است، اکنون در دسترس است. این امتیازات در مقایسه با پردازنده‌ی 1950X تردریپر که به تازگی توسط ای‌ام‌دی معرفی شده است، بسیار چشم‌گیر است. 7960X امتیاز ۵۲۳۸ را در حالت تک هسته‌ای و امتیاز ۳۳۶۷۲ را در حالت چند هسته‌ای ثبت کرده است. این امتیازات برای هر تراشه‌‌ی دیگری فوق‌العاده به نظر می‌رسد، ولی برای این مدل ۱۶ هسته‌ای امتیاز کمی است. در واقع اگر امتیازات پردازنده‌ی ۱۰ هسته‌ای 7900X را مشاهده کنید، متوجه می شوید که در تمامی موارد به جز Floating Point و حافظه، مشابه با 7960X است. البته با توجه به فرکانس ۲.۵ گیگاهرتزی پردازنده در بنچمارک ثبت شده، به نظر می‌رسد نمونه‌ای که تحت آزمایش قرار گرفته است یک نمونه‌ی اولیه‌ با فرکانسی پایین‌تر از فرکانس کاری اصلی است. چرا که این فرکانس حتی برای یک پردازنده با ۱۶ هسته‌ای فرکانس کمی محسوب می‌شود. در عکس زیر نتایج بنچمارک نرم‌افزار گیک‌بنچ را مشاهده می‌کنید.

با توجه به اطلاعات موجود، از سیستم زیر برای تست استفاده شده است:

  • OS: Windows 10 64 bit
  • Motherboard: ASUS PRIME X299-Deluxe
  • RAM: 32 GB
  • (CPU: Core i9-7960X (16 Cores / 32 Threads
  • (CPU Clock: 2.51 GHz (All-Core
  • L1 Cache: 1 MB
  • L2 Cache: 16 MB
  • L3 Cache: 22.5 MB

اینتل قبلا مقدار کش سطح۳ این پردازنده را اعلام نکرده بود، ولی با توجه به این اطلاعات، مقدار کش سطح۳ برای پردازنده‌ی 7960X برابر با ۲۲.۵ مگابایت است. در جدول زیر می‌توانید امتیازات این پردازنده‌ را در کنار پردازنده‌ی ۱۶ هسته‌ای و ۳۲ ترد 1950X ای‌ام‌دی و پردازنده‌ی ۱۰ هسته‌ای و ۲۰ ترد 7900X اینتل مشاهده کنید.

با این حال امتیاز بیش از ۳۳۰۰۰ برای دو پردازنده‌ی اینتلی حاضر در جدول، امتیاز قابل‌توجهی است و به نظر می‌رسد با در نظر گرفتن فرکانس پایین پردازنده‌ی 7960X، در آینده شاهد امتیاز بیشتری از نمونه ۱۶ هسته‌ای اینتل خواهیم بود. پردازنده‌های HCC اینتل (پردازنده‌هایی با تعداد هسته‌ی زیاد) پایان سال جاری عرضه خواهند شد و با پلتفرم X299 کاملا سازگار خواهند بود. قیمت اولیه‌ی پردازنده‌ی 7960X برابر با ۱۶۹۹ دلار است.

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود