پردازنده‌های 14 نانومتری برادول با قابلیت اُورکلاک شدن، تابستان 2015 عرضه می‌شوند

پردازنده‌های 14 نانومتری برادول با قابلیت اُورکلاک شدن، تابستان 2015 عرضه می‌شوند

انتشار اطلاعاتی در مورد نقشه‌ی راه اینتل نشان داد که این کمپانی در نظر دارد تا پردازنده‌های برادول را در میانه‌های سال ۲۰۱۵ میلادی عرضه کند. حال این کمپانی شایعات در این خصوص را در جریان برگزاری GDC 2015 تایید کرده است.

اینتل با تایید شایعات منتشر شده در خصوص عرضه‌ی پردازنده‌های سری برادول در GDC 2015، از برنامه‌های پیش روی خود پرده برداشت. در جریان کنفرانس توسعه‌دهندگان بازی، اینتل تایید کرد که تراشه‌های مبتنی بر لیتوگرافی ۱۴ نانومتری خود را با بهره‌گیری از پردازنده‌ی گرافیکی Iris Pro و همچنین توان طراحی حرارتی ۶۵ واتی در میانه‌های سال ۲۰۱۵ میلادی روانه‌ی بازار خواهد کرد. این پردازنده‌ها بصورت آنلاک شده عرضه خواهند شد که از این‌رو کاربران امکان اورکلاک کردن این پردازنده‌ها را خواهند داشت.

رکوردهای کاربران در اورکلاک کردن پردازنده‌های اینتل در حالی که با استفاده از مایعات یا هوا، خنک می‌شوند، بسیار دیدنی خواهد بود. با توجه به ویژگی‌های این پردازنده‌ها می‌توان از آن در بوردهای میکرو ATX و مینی ITX‌ استفاده کرد.

اینتل نسل جدید مینی‌پی‌سی‌های NUC خود را با بهره‌گیری از پردازنده‌ی Core i7 سری برادول روانه‌ی بازار خواهد کرد که یک پردازنده‌ی ۲۸ واتی با پردازنده‌ی گرافیکی Iris است. انتظار می‌رود این مینی‌پی‌سی از ماه آتی میلادی روانه‌‌ی بازار شوند.

برای مشاهده کلیه‌ی اخبار و مقالات GDC 2015 به این آدرس مراجعه کنید.


از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید