با نسل پنجم پردارنده‌های Core vPro‌ اینتل آشنا شوید

با نسل پنجم پردارنده‌های Core vPro‌ اینتل آشنا شوید

اینتل رسما نسل پنجم از پردازنده‌های Core vPro خود را که براساس لیتوگرافی ۱۴ نانومتر توسعه خواهند یافت، در CES 2015 معرفی کرد. این کمپانی ساعاتی پیش اعلام کرد که این پردازنده‌ها را همراه با قابلیت‌های پرشمار و کاربردی در دسترس تولیدکنندگان است.

 اینتل رسما پردازنده‌های نسل پنجم Core vPro خود را که براساس لیتوگرافی ۱۴ نانومتری تولید می‌شوند، در دسترس تولیدکنندگان قرار داد. پردازنده‌های جدید اینتل امکان ایجاد روند کاری پویاتری را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. براساس اطلاعات ارائه شده این پردازنده‌ها از قابلیت‌هایی نظیر ارتباطات بی‌سیم با کاربردهای نو، عملکرد امنیتی بهتر در جهت تسهیل استفاده از گجت‌ها، عملکرد سریع‌تر و مدیریت بهتر را به ارمغان آورده است.

اینتل در نسل پنج پردازنده‌های سری Core vPro تمرکز بیشتر روی سه حوزه داشته که شامل طراحی پی‌سی‌ها، نمایشگرهای بی‌سیم و همچنین داک‌های بی‌سیم است. با استفاده از پردازنده‌های نسل پنجم اینتل، بکارگیری انواع پی‌سی‌ها در قالب‌های مختلفی چون اولترابوک‌ها، مینی پی‌سی‌ها و لپ‌تاپ‌های هیبریدی با سرعت و قدرتی دو برابر پیش در دسترس کاربران خواهد بود.

 تام گریسون، یکی از مدیران اینتل در خصوص در دسترس قراردادن پردازنده‌های اینتل اینگونه اظهار نظر کرد:

هدف ما بالا بردن توان کاربران برای حل چالش‌های امروز کسب و کارها از طریق فناوری است. با استفاده از گجت‌های جدید که مبتنی بر نسل پنجم پردازنده‌‌های Core vPro اینتل خواهند بود، ما در تلاشیم تا کاربران استفاده از گجت‌ها را در مکان‌های مختلف بدون نیاز به سیم و مشکل خاصی تجربه کنند.

با استفاده از فناوری Intel Pro Wireless Display می‌توان اتاق‌های کنفرانس را عاری از هرگونه سیم کرد. این فناوری از پیش‌نیازهای ارتباطات امن بی‌سیم همچون مدیریت کانال‌های وای-فای برای ممانعت از ازدحام در کانال‌های ارتباطی و بروز مشکلات امنیتی ممانعت می‌کند.

فناوری Intel Wireless Docking امکان اتصال سریع ابزار‌ها را با یکدیگر فراهم می‌کند. برای مثال می‌توان گجت‌های مجهز به فناوری بی‌سیم را با استفاده از فناوری Intel Wireless Docking که مبتنی بر فناوری Gigabit Technology‌ است به انواع مانیتورها، کیبوردها، ماوس و ابزار‌های جانبی USB‌ متصل کرد.

پردازنده‌های نسل پنجم سری Core vPro اینتل از نظر امنیتی و مدیریتی نیز قابلیت‌هایی را برای کاربران به ارمغان آورده‌اند. با استفاده از سری SSD Pro 2500 اینتل و فناوری کدگذاری این کمپانی می‌توان امنیت را به‌راحتی و بصورت هوشمندانه‌ای در سیستم کاربران پیاده کرد.

برای درک بهتر قابلیت‌های پردازنده‌ی سری پنجم Core vPro اینتل می‌توانید ویدئویی را که در ادامه قرار گرفته تماشا کنید.

انتظار می‌رود در هفته‌های پیش رو شاهد معرفی محصولاتی از سوی سازندگان پی‌سی در جهان مبتنی بر این پردازنده‌ها باشیم.


از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید