AMD خبر کاهش قیمت پردازنده های رایزن 7 را تکذیب کرد

AMD خبر کاهش قیمت پردازنده های رایزن 7 را تکذیب کرد

طی روزهای گذشته خبرهایی از احتمال کاهش قیمت پردازنده‌های رایزن 7 و رایزن 5 به گوش می‌رسید؛ AMD اما روز گذشته هرگونه کاهش قیمت سری رایزن را رد کرد.

شرکت ای‌ام‌دی چند ماه پیش از پردازنده‌‌های رایزن رونمایی کرد که با بازخورد خوب کاربران و رسانه‌های دنیای فناوری مواجه شد. پس از کنفرانس مطبوعاتی سالانه‌ی ای‌ام‌دی در کامپیوتکس ۲۰۱۷ و معرفی پردازنده‌ی قدرتمند ۱۶ هسته‌ای تردریپر، شایعاتی مبنی بر کاهش قیمت سری رایزن به گوش می‌رسید. AMD اما روز گذشته خبر هرگونه کاهش قیمت این پردازنده‌ها را تکذیب کرد. یکی از مقامات AMD به وب‌سایت PCWorld اعلام کرده است:

پس از نمایشگاه کامپیوتکس ۲۰۱۷ خبر نادرستی با مضمون کاهش قیمت محصولات ای‌ام‌دی در حال گسترش بوده است. باید اعلام کنیم که شاهد هیچگونه تغییر یا کاهش قیمت در پردازنده‌های رایزن ۷ و رایزن ۵ نخواهیم بود.

ryzen

دلیل کاهش قیمت پردازنده‌های رایزن در بیشتر شایعات «معرفی پردازنده‌ی رده‌بالای تردریپر» عنوان شده بود. این درحالی است که قیمت تردریپر بسیار بیشتر از پردازنده‌های رایزن ۷ و رایزن ۵ است و دلیلی ندارد AMD قیمت پردازنده‌های میان‌رده‌ی خود را با به دلیل ورود تردریپر به بازار کاهش بدهد.

AMD البته هنوز درباره‌ی دلیل کاهش قیمت برخی مدل‌های رایزن در بازار توضیح نداده است؛ اما احتمال می‌رود این کاهش قیمت به دلیل فروش ویژه و تخفیفات ارائه‌شده از سوی خود فروشگاه‌ها باشد.

در اوایل سال جاری میلادی و کمی پس از عرضه پردازنده‌های رایزن توسط ای‌ام‌دی، مورد مشابهی برای پردازنده‌های اینتل به‌‌ وجود آمده بود. در آن زمان شایعات از این حکایت داشتند که اینتل در واکنش به عرضه‌ی پردازنده‌های جدید ای‌ام‌دی، قیمت پردازنده‌های خود را کاهش داده است. این شایعات نیز تنها برگرفته از تخفیف قیمت جزئی در یک خرده‌فروشی بودند و اینتل هم به‌صورت رسمی کاهش قیمت محصولات خود را تکذیب کرد.

ای‌ام‌دی و اینتل هردو برای تصاحب بازار پردازنده‌ و جلب‌ نظر سرمایه‌گذاران در رقابت تنگاتنگی هستند. به‌ نظر می‌رسد AMD نمی‌خواهد این اخبار و شایعات نادرست شرکت را در موضع ضعف نشان بدهند.

منبع pcworld

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده