مدیاتک در حال توسعه تراشه ۱۰ هسته ای X27 است

مدیاتک در حال توسعه تراشه ۱۰ هسته ای X27 است

اطلاعات جدیدی در رابطه با تراشه‌ی هلیو ایکس 27 مدیاتک فاش شده که نشان از توسعه‌ی آن مبتنی بر لیتوگرافی ۲۰ نانومتری دارد.

شنیده‌ها حکایت از این دارد که مدیاتک در حال کار روی تراشه‌ی قدرتمند دیگری است که هلیو ایکس ۲۷ نام دارد. براساس اطلاعات ارائه شده این تراشه مبتنی بر لیتوگرافی ۲۰ نانومتری تولید شده و از وجود ۱۰ هسته‌ی پردازشی بهره خواهد برد.

یک کاربر Weibo با انتشار پستی در این شبکه‌ی اجتماعی چینی اعلام کرده که تراشه‌ی جدید نیز از وجود ۱۰ هسته‌ی پردازشی بهره می‌برد که روی فرکانس پردازشی ۲.۵۹ گیگاهرتزی تنظیم شده است.

همچنین باید به توسعه‌ی این تراشه مبتنی بر لیتوگرافی ۲۰ نانومتری اشاره کرد که شایعات پیشین مطرح شده در مورد استفاده از لیتوگرافی ۱۴ نانومتری را نقض می‌کند. انتظار می‌رود مدیاتک ابتدا به سراغ توسعه‌ی تراشه‌ای ۱۶ نانومتری رفته و سپس اقدام به توسعه‌ی تراشه‌ی ۱۴ نانومتری کند که با این اوصاف سال آینده‌ی میلادی باید در انتظار تراشه‌ی ۱۴ نانومتری این کمپانی باشیم.

تراشه‌ی هلیو ایکس ۲۷ را باید محصولی بی ایکس ۲۵ و ایکس ۳۰ بدانیم که به عنوان یک رده بالا راهی بازار خواهد شد. احتمالا اولین گوشی هوشمند مجهز به تراشه‌ی ایکس ۲۷ مدیاتک محصول LeEco چین خواهد بود، چراکه این کمپانی روابطش با مدیاتک را گسترش داده است.

نظر شما در مورد مدیاتک و پیشرفت این کمپانی تایوانی در چند سال اخیر چیست؟

منبع gsminsider

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید