اینتل می‌گوید ۷۱۱ میلیون گیمر کامپیوتر شخصی در دنیا وجود دارند

اینتل می‌گوید ۷۱۱ میلیون گیمر کامپیوتر شخصی در دنیا وجود دارند

این اولین باری است که اینتل با توسعه دهندگان در باره‌ی بازی صحبت می‌کند و از همین جهت بسیار هیجان زده شده‌ایم. با رویکردی خوبی که اینتل به مسئله‌ی بازی‌های کامپیوتری نشان داده احتمالا در نسل بعدی پردازنده‌های این شرکت شاهد افزایش بالای قدرت گرافیکی باشیم.

آقای کرک اسکاجن در خلال توضیحات اینتل به توسعه دهندگان گفتند:

پلتفرم دسکتاپ زنده است و به خوبی در حال پیشرفت است، در هر اندازه‌ای از کوچک تا بزرگ، به شکل کامپیوترهای همه کاره یا قابل حمل یا حرفه‌ای و گران قیمت. اکنون ۷۱۱ میلیون نفر در دنیا با کامپیوتر شخصی بازی می‌کنند که به معنی یکی از هر ده نفر بر روی کره‌ی زمین است.

پردازنده‌های برادول که در ابتدای سال دیگر تولید خواهند شد اولین پردازنده‌ی ۱۴ نانومتری اینتل بر اساس پلتفرم هسول خواهد بود. آقای اسکاجن در این باره می‌گوید:

لیتوگرافی ۱۴ نانومتری پیشرفته‌ترین تکنولوژی طراحی سیلیکون در دنیا است.

گذر به لیتوگرافی کوچکتر در این مقدار کاری بسیار پیچیده است و احتیاج به علم و امکانات بسیار پیشرفته‌ای دارد که شاید بجز اینتل شرکت دیگری امکان تجاری سازی آن را نداشته باشد.

در پردازنده‌های برادول اینتل برای اولین بار از پردازشگر گرافیکی Iris Pro در پردازنده‌های سوکت‌دار استفاده می‌شود، یعنی از سال آینده قادر خواهید بود با قرار دادن یک پردازنده‌ی بردول بر روی مادربرد mini-ITX H97 یک مینی پی‌سی گیمینگ داشته باشید. البته قبلا هم تولید کنندگان مختلف مینی پی‌سی های گیمینگ تولید کرده بودند اما آن‌ها بسیار گران قیمت بودند و کمتر کسی حاضر به خریدشان می‌شود، با رویکرد اینتل به این بازار قیمت این قبیل دستگاه‌ها نیز کاهش قابل ملاحظه‌ای خواهد یافت.

Core-M

بازار بازی بر روی کامپیوترهای شخصی در حال رشد روز افزون است. خانم لیزا گراف از اینتل می‌گوید:

بیشتر گیمرها٬ وفادار به پلتفرم کامپیوترهای شخصی هستند. آن‌ها کیفیت بالاتری را در بازی‌ها می‌خواهند بنابراین ما در اینتل بهترین تکنولوژی‌های خود را به این دسته از مشتریان ارائه خواهیم داد.


از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید