با فلای تودی و سایت‌های معروف گردشگری دنیا آشنا شوید

چهارشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۴۵
مطالعه 6 دقیقه
برنامه ریزی سفر
این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و زومیت هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد
اگر به‌دنبال سایتی برای خرید بسته مسافرتی ارزان و کامل هستید، ما به شما فلای تودی را پیشنهاد می‌دهیم.
تبلیغات

سودکردن همیشه لذت‌بخش است؛ حتی اگر یک دلار باشد! البته در پروازهای خارجی موضوع همیشه قیمت بلیط نیست و شما باید تاریخ، زمان، کلاس پرواز، خط هوایی، توقف‌ها و... را نیز بررسی کنید. حتی وقتی دقیقاً می‌دانید چه زمانی و به کجا می‌خواهید پرواز کنید، باز‌هم سؤال مهمی بی‌‌جواب می‌ماند: کجا باید بهترین قیمت پرواز خارجی را جست‌وجو کنیم؟

متأسفانه هیچ سایتی به‌طور‌مداوم ارزان‌ترین قیمت بلیط هواپیما را ندارد؛ اما هر سایتی مزایایی دارد که با‌توجه‌به نیاز شما، می‌تواند بهترین گزینه برای رزرو یا خرید بلیط پرواز خارجی باشد. در این مقاله، قصد داریم معروف ترین سایت های خرید بلیط هواپیما در دنیا را به شما معرفی کنیم.

کیوی؛ تور لیدر حرفه‌ای

اگر اهل تجربه و ریسک هستید، باید خرید بلیط در سایت کیوی را امتحان کنید. برای شروع کافی است مبدأ و مقصدتان را مشخص کنید. این سایت بهترین حالت سفر را برایتان مشخص می‌کند. ممکن است به شما پیشنهاد بدهد که نیمی از مسیر را با قطار طی کنید و میانه راه سوار اتوبوس شوید یا از فرودگاهی به فرودگاه دیگری بروید. درست مثل اینکه گوگل مپ را باز کرده باشید. البته این بار به‌جز زمان و مسافت می‌توانید هزینه را هم ارزیابی کنید.

دوست دارید در طول یک هفته به چند شهر سفر کنید؟ کافی است این گزینه را در سایت خرید بلیط کیوی مشخص کنید. تمایل دارید چه اقامتگاهی داشته باشید؟ دستتان برای انتخاب باز است. حتی اگر نخواهید از شهری خاص عبور کنید یا مسیر خاصی مدنظرتان باشد، همچنان می‌توانید بهترین وسایل نقلیه و اقامتگاه را با‌توجه‌به بودجه خود پیدا کنید.

دراین‌میان، شاید جالب‌ترین ویژگی سایت کیوی که آن را به بهترین سایت رزرو بلیط هواپیما در دنیا تبدیل کرده است، کم‌استفاده‌ترین گزینه باشد؛ یعنی گزینه هرجا (Anywhere)! دلتان می‌خواهد به سفری چند‌روزه بروید؟ مقداری پول دارید و نمی‌دانید که این مبلغ شما را تا کجا می‌برد؟ کافی است این گزینه را با‌توجه‌به بودجه‌تان فعال کنید. سایت کیوی درست مثل آژانس مسافرتی به کمکتان می‌آید.

موموندو؛ موتور جست‌وجوی سریع بلیط هواپیما

اگر حوصله زیروروکردن سایت‌های مختلف را ندارید، موموندو انتخاب مناسبی برای شما است. موموندو بیشتر از اینکه سایت خرید بلیط باشد، موتور جست‌وجو است.

کافی است گزینه سفر رفت‌و‌برگشت به نیویورک را فعال کنید. این سایت خطوط هوایی مختلف را ترکیب می‌کند و به شما بهترین مسیر با بهترین قیمت را ارائه می‌دهد. اگر خط هوایی خاصی مدنظرتان نیست، موموندو می‌تواند مسیر خوبی برایتان رقم بزند.

علاوه‌براین با‌توجه‌به تقویم قیمتی موموندو، می‌توانید ارزان‌ترین قیمت پرواز خارجی در بازه زمانی دلخواهتان را پیدا کنید و اگر کمی انعطاف داشته باشید، با تغییر زمان سفر می‌توانید مقداری پول پس‌انداز کنید.

موموندو ویژگی جالبی دیگری هم دارد. این سایت بین‌المللی خرید بلیط هواپیما به شما اجازه می‌دهد تا قیمت بلیط مدنظرتان را در معروف‌ترین سایت‌‌های خرید بلیط هواپیما ببینید و با‌هم مقایسه کنید؛ حتی اگر قیمت در سایت‌های دیگر ارزان‌تر از موموندو باشد!

یکی دیگر از ویژگی‌های جالب سایت موموندو فیلترهای ساده و متنوع است. شما می‌توانید خطوط هوایی و مدت‌زمان پرواز و حتی مدت‌زمان توقف را انتخاب کنید.

موموندو فقط جزو معروف‌ترین سایت‌های خرید بلیط هواپیما نیست و شما می‌توانید هتل‌ها و تورهای مسافرتی و ماشین‌های کرایه‌ای را هم در موموندو رزرو کنید؛ درست مثل اینکه به فروشگاه خرید سفر رفته باشید!

اکسپدیا؛ قدیمی و باتجربه درزمینه سفر

اکسپدیا یکی از سایت‌های قدیمی‌ خرید بلیط هواپیما در دنیا است. این سایت با‌توجه‌به قدمت طولانی‌اش در این صنعت، بانک اطلاعاتی دقیقی دارد.

خیلی از جهان‌گردان و مسافران خارجی سایت اکسپدیا را بهترین وب‌سایت برای خرید تورهای مسافرتی می‌دانند. اکسپدیا طراحی کارپسند و ساده‌ای دارد و شما می‌توانید با چند کلیک هتل‌ و بلیط پرواز و خودرو کرایه‌ای خود را در چند دقیقه رزرو کنید.

علاوه‌بر‌این، اگر کاربر دائمی این سایت باشید، از تخفیف‌های اکسپدیا می‌توانید استفاده کنید؛ هرچند تخفیف بلیط پرواز‌های خارجی معمولاً کمتر از تخفیف هتل یا اجاره خودرو است.

اربیتز؛ مبدأ عاشقان سفر

اگر عاشق جمع‌کردن امتیاز یا قرعه‌کشی هستید و البته اگر زیاد سفر می‌کنید، حتماً سری به سایت اربیتز بزنید. شما با هربار رزرو هتل و پرواز و تورهای مسافرتی در سایت اربیتز امتیاز کسب می‌کنید. برای مثال، با هربار خرید بلیط پرواز خارجی ۱ درصد از قیمت پرواز به‌عنوان امتیاز در این سایت ثبت می‌شود. اگر از اپلیکیشن رزرو بلیط خارجی استفاده کنید، این میزان معمولاً بیشتر می‌شود.

فراموش نکنید که می‌توانید از امتیازتان فقط برای رزرو هتل استفاده کنید. همچنین، باتوجه‌به اینکه اربیتز مثل خیلی از سایت‌های معروف خرید بلیط هواپیما هزینه رزرو دریافت می‌کند، بهتر است قبل از نهایی کردن خرید مطمئن شوید که این خرید برایتان سودآور است یا خیر.

اربیتز ویژگی دیگری دارد که خیالتان را از بابت این موضوع هم راحت می‌کند. اربیتز سیاست لغو ۲۴ ساعت بلیط پرواز دارد؛ یعنی اگر ۲۴ ساعت پس از خرید بلیط خارجی قیمت ارزان‌تری برای پرواز خود در وب‌سایت دیگری پیدا کنید، اربیتز مابه‌التفاوت را به شما پرداخت می‌کند.

هات وایر؛ به‌صرفه برای خرید بلیط هواپیما

اگر اهل ریسک‌کردن هستید، هات وایر با بیست سال سابقه فروش بلیط هواپیما در دنیا سایت محبوب شماست. این سایت گزینه‌های لحظه‌آخری و جذابی دارد که به شما اجازه می‌دهد تا ارزان‌ترین بلیط‌های پرواز خارجی را تهیه کنید؛ اما برای این کار یک شرط عجیب دارد.

پروازهای لحظه‌آخری یا به‌اصطلاح داغ هات وایر پروازهایی هستند که زمان دقیق و تعداد توقف‌ها و خطوط هوایی‌شان تا زمان تکمیل خرید از شما پنهان می‌شود. اگر این جزئیات برایتان اهمیت چندانی ندارد، سایت هات وایر می‌تواند گزینه‌ای عالی برای صرفه‌‌جویی در هزینه‌های سفر باشد. افزون‌براین، شما اجازه دارید تا ۲۴ ساعت بعد از خرید، بلیط خود را کنسل کنید.

باوجوداین، باید بگوییم که هات وایر همچنان ارزان‌ترین سایت خرید بلیط هواپیما در دنیا نیست؛ چراکه این سایت نیز مانند خیلی از رقیبانشان هزینه رزرو دریافت می‌کند.

تریپ ادوایزر؛ عملکردی دقیق و کارآمد

اگر به کوچک‌ترین جزئیات اهمیت می‌دهید، تریپ ادوایزر مخصوص شماست. این سایت پر از فیلترهای رنگارنگ است. فیلترهایی مثل کیفیت هواپیما، امکانات رفاهی، مدت پرواز، قیمت و از همه مهم‌تر نظرات کاربران، تریپ ادوایزر را به یکی از سایت‌های برتر خرید بلیط هواپیما در دنیا تبدیل کرده است.

کافی است روی ایرلاینی کلیک کنید تا فهرست دقیق و بلند‌بالایی از نظرات کاربران درباره فضای قرارگرفتن پا، راحتی صندلی، خدمات مشتری، تمیزی و تجربه در هواپیما برایتان ظاهر شود؛ البته این موضوع فقط درباره خرید بلیط پرواز خارجی نیست.

تریپ ادوایزر مثل بسیاری از سایت‌های معروف خرید بلیط هواپیما فروشگاه خرید سفر است. بلیط هواپیما و رزرو هتل خارجی و هرآنچه برای سفر به‌صرفه نیاز دارید، در تریپ ادوایزر خواهید یافت.

فلای تودی؛ مرجع خرید بلیط هواپیما

اگر همیشه نگران هستید که بلیط را گران‌تر از قیمت واقعی‌اش بخرید و حوصله زیروروکردن سایت‌های مختلف را ندارید، این سایت گزینه‌ای جالب به شما پیشنهاد می‌دهد. کافی است وارد سایت فلای تودی شوید و گزینه اطلاع از آخرین تغییرات نرخ قیمت‌ها را بزنید.

شاید با خودتان فکر کنید که با پس‌انداز یا حقوقتان اصل نمی‌دانید به کجا می‌شود سفر کرد. باورکردنی نیست؛ اما فلای تودی برای این کار هم به شما کمک می‌کند. کافی است از گزینه «کِی، کجا» استفاده کنید.

این ابزار به شما می‌گوید که با این مبلغ به کجاها می‌توانید سفر و کدام بازه زمانی را باید برای سفرتان انتخاب کنید و در چه زمانی بلیط خود را با ارزان‌ترین قیمت بخرید. درست مانند اینکه به آژانس گردشگری رفته باشید؛ البته بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای!

ارائه بلیط ارزان‌قیمت هواپیما همه ماجرا نیست؛ چراکه فلای تودی فیلترهای متنوعی دارد که به شما اجازه می‌دهد تا بلیط هواپیما و هتل مدنظرتان را بدون جست‌وجو‌کردن‌ طولانی پیدا کنید. از چه ایرلاینی می‌خواهید خرید کنید؟ چگونه بلیط هواپیما چارتر را کنسل کنیم؟ آیا ممکن است در روزهای آینده بلیط ارزان‌تری پیدا کنید؟ هرآنچه بخواهید، می‌توانید فیلتر کنید.

چه نوع اقامتگاهی دوست دارید؟ هتل لوکس یا هاستل یا آپارتمان؟ چقدر پول برای اجاره اقامتگاه دارید؟ می‌خواهید اقامتگاهتان در کدام نقطه از شهر یا روستا باشد؟ چه امکاناتی برایتان مهم است؟ همه این‌ها در فلای تودی مشخص شده است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات