پرینت کردن عکس‌ از شما عکاس بهتری می‌سازد

پرینت کردن عکس‌ از شما عکاس بهتری می‌سازد

پرینت کردن عکس، سنتی فراموش‌شده است. پیتر مک‌کینن، عکاس و فیلم‌بردار حرفه‌ای، معتقد است چاپ عکس فوایدی به همراه دارد که دنیای دیجیتال ما را از آن‌ها محروم کرده است.

عکس‌های خود را ظاهر کنید. این توصیه‌ی کوچک فقط به این دلیل نیست که اگر عکستان را در دست بگیرید حس خوبی خواهید داشت. در واقع، پرینت عکس‌هایتان از شما عکاس بهتری می‌سازد و به شما کمک می‌کند که به حس واقعی انجام کامل یک عکاسی دست پیدا کنید.

این نگاه جدید به مقوله‌ی پرینت کردن را عکاس و فیلم‌برداری به نام پیتر مک‌کینن مطرح می‌کند. او می‌گوید عکاسی در گذشته شامل دو فرآیند بود؛ یکی گرفتن عکس و دیگری پردازش و چاپ آن. به لطف عکاسی دیجیتال، قسمت دوم جایش را به ویرایش و اشتراک‌ داده است. اما به اعتقاد مک‌کینن حلقه‌ی گمشده‌ای در این جایگزینی وجود دارد.

عکاسی دیجیتال باعث شده است که از نیمی از لذت‌های عکاسی غافل بمانید

مک‌کینن می‌گوید: «عبا وجود اینکه عاشق اینستاگرام و دنیای دیجیتال و تمام این‌ها هستم؛ اما چیزی که ذهنم را مشغول کرده این است که چرا مردم آن‌قدر که باید عکس‌هایشان را ظاهر نمی‌کنند. فواید بسیاری در پرینت گرفتن عکس وجود دارد که مردم از آن‌ها غافل‌اند.»

دو مزیتی که مک‌کینن در این ویدیو به آن‌ها اشاره می‌کند این‌ها هستند:

  • چاپ کردن به شما کمک می‌کند تا عکستان را بهتر درک کنید.
  • چاپ عکس‌هایتان این امکان را به شما می‌دهد تا حلقه‌ی گم‌شده‌ی عکاسی را که همان مرحله‌ی دوم آن است، بازیابی کنید.

هر دوی این موارد به شما کمک می‌کنند که عکاسی‌تان را بهبود ببخشید و در کنار آن، لذت بیشتری از این کار ببرید.

پرینت عکس

۱- عکاسی‌ خود را درک کنید

قبول کنید یا نه، عکاسی با چاپ عکس روی کاغذ شخصیت دگرگونی به خود می‌گیرد که در گوشی هوشمند، لپ‌تاپ و حتی صفحه نمایش 4K از آن محروم است. پرینت تصاویر، نکاتی در مورد تکنیک عکاسی، تجهیزات و توانایی‌های شما آشکار می‌سازد که بدون کنار گذاشتن رویه‌ی دیجیتال، قادر به کشف آن‌ها نخواهید بود.

۲- بازیابی قطعه‌ی دیگری از پازل عکاسی

انواع کاغذ، کیفیت چاپ، خرید پرینتر شخصی، پیدا کردن قاب مناسب، امضا کردن و تاریخ زدن عکس چاپ‌شده و به دیوار آویختن عکستان؛ یا اینکه بدانید کسی عکس گرفته‌شده توسط شما را به دیوارش آویخته است، همه و همه تنها گوشه‌ای از لذت‌های عکاسی است که عکاسان عصر اینستاگرام از آن محروم هستند.

علاوه‌ بر این، چاپ کردن تجلی فیزیکی به کار شما می‌دهد. چیزی که به‌جای خواهد ماند و جز چشمان شما به دستگاه دیگری برای دیدنش نیاز نیست.

بعد از گذشت ۱۰۰ سال ممکن است کسی اتفاقی به گنجه‌ی شما در انبار بربخورد و عکس‌هایتان را ببیند. اما بعید می‌دانم کسی به هارد از رده خارج شما دست پیدا کند و موفق شود عکس‌های داخلش را تماشا کند.

البته این ویدیو شاید به تمام مزایای چاپ کردن عکس اشاره نکند اما به‌خوبی روی دو مورد از آن‌ها دست می‌گذارد؛ یکی تأثیر چاپ در فهم بهتر عکس و دیگری نقش آن در برگرداندن قطعه‌ی گم‌شده‌ی پازل عکاسی.

نظر شما در مورد عکاسی دیجیتال و حذف سنت ظاهر کردن عکس چیست؟ دیدگاه خود را در این خصوص با زومیت به اشتراک بگذارید.

منبع petapixel

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید