احتمال پشتیبانی ویندوز بلو از پورتکل سریع SPDY گوگل

احتمال پشتیبانی ویندوز بلو از پورتکل سریع SPDY گوگل

پس از گذشت حدوداً ۱۵ روز از درز نسخه ۹۳۶۴ ویندوز آبی در اینترنت، حجم انبوهی از اطلاعات در رابطه با تغییراتی که مایکروسافت احتمالاً در به‌روزرسانی بزرگ بعدی خود اعمال خواهد کرد، منتشر گردید. به‌روزرسانی که شامل اینترنت اکسپلورر ۱۱ می‌شود. یکی دیگر از تغییراتی که به‌تازگی کشف شده، استفاده مایکروسافت از پروتکل SPDY گوگل است.

در حال حاضر و به لطف کسانی که نسخه های درز کرده ویندوز آبی را تست کرده‌اند، اطلاعات بسیاری در رابطه با امکانات احتمالی اینترنت اکسپلورر ۱۱ دردسترس است. استفاده از موتور پردازشی WebGL و همگام‌سازی تب ها از جمله امکاناتی هستند که حضورشان در این نسخه از مرورگر مایکروسافت مشاهده شده است. در ادامه کشف تغییرات جدید، Within Windows شواهدی از کدهای IE11 بدست آورده است که اثبات می‌کند، مایکروسافت قصد حمایت از پروتکل SPDY را دارد. پروتکلی که از قضا توسط گوگل توسعه یافته است.

طبق اطلاعاتی که در صفحه SPDY در وب‌سایت گوگل کروم منتشر شده است، در حالت بسیار کلی این پروتکل برای مرور سریع‌تر صفحات وب در یک مرورگر، بر پایه استفاده از ساختار فعلی اینترنت است. هدف این پروژه، وبگردی با حداقل ۵۰ درصد سرعت بیشتر در مقایسه با آن چیزی است که در حال حاضر با پروتکل HTTP وجود دارد. درحالی‌که SPDY (اسپیدی بخوانید) برخی از عناصر HTTP را جایگزین می‌کند، ولی طبق ادعای صفحه مرتبط با آن در گوگل کروم، قصد تقویت HTTP را خواهد داشت.

طبق ادعای Within Windows، پروتکل SPDY نه‌تنها در IE11 وجود دارد، بلکه این پروتکل ازطریق API اینترنت ویندوز، در سیستم عامل ویندوز آبی نیز قرار گرفته است. این موضوع می‌تواند بدین معنی باشد که هر برنامه اینترنتی در ویندوز آبی از SPDY پشتیبانی خواهد کرد.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده