این تصاویر غیررسمی، نسخه مفهومی ویندوز فون ۲۰۲۴ را نشان می‌دهند

سه‌شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ - ۱۶:۱۴
مطالعه 3 دقیقه
صفحه‌ گوشی با سیستم عامل ویندوز فون
اگر ویندوزفون توانسته بود در برابر اندروید و آی‌اواس دوام بیاورد، ممکن بود چنین ظاهری داشته باشد.
تبلیغات

فردی با نام کاربری Proloy Karmaka، تصاویری از نسخه‌ی مفهومی سیستم‌عامل ویندوز فون را که می‌توانست در سال ۲۰۲۴ وجود داشته باشد، در ایکس منتشر کرده است.

اسکرین شات صفحه‌ گوشی با سیستم عامل ویندوز فون
اسکرین شات صفحه‌ گوشی با سیستم عامل ویندوز فون

ویندوزفون، سیستم‌عامل موبایلی مایکروسافت، می‌توانست رقیب سرسخت اندروید و iOS باشد و ویژگی‌های هوش مصنوعی کوپایلت‌پلاس را در مقابل هوش اپل و جمنای گوگل به نمایش بگذارد؛ اما اکنون فقط باید تصور کنیم که ویندوز فون در سال ۲۰۲۴ چگونه به‌نظر می‌آمد.

اسکرین شات های نسخه مفهومی ویندوز فون
اسکرین شات های نسخه مفهومی ویندوز فون

Proloy طراحی واقع‌گرایانه‌ای از ویندوز فون انجام داده است. به‌عنوان مثال، او می‌داند که مایکروسافت تاکنون باید اپلیکیشن اختصاصی کوپایلت را به ویندوزفون اضافه کرده باشد. علاوه‌بر این، کاربرد دستیار هوش مصنوعی را برای بازکردن راحت‌تر قفل گوشی، همراه با ویجت‌های صفحه‌ی قفل به‌نمایش می‌گذارد.

اسکرین شات صفحه‌ گوشی با سیستم عامل ویندوز فون
ویجت‌های قفل صفحه و تنظیمات سریع

طراح خوش‌ذوق هندی، بخش تنظیمات سریع ویندوزفون را به‌شکل خلاقانه‌ای به‌تصویر کشیده است. ویندوزفون همه‌ی آیکون‌ها را در داخل کاشی‌ها نشان می‌داد و این ویژگی در نسخه‌ی مفهومی ۲۰۲۴ نیز دیده می‌شود. یکی دیگر از ویژگی‌های نسخه‌‌ی مورد بحث، به‌روزرسانی فایل‌منیجر محسوب می‌شود که خود طراح از آن به‌عنوان «تفاوت برجسته» یاد می‌کند (عکس کاور مقاله مربوط به این قسمت است).

ویندوزفون در سال ۲۰۱۰ برای اولین‌بار رونمایی شد. سیستم‌عامل ردموندی‌ها از لحاظ طراحی کاشی‌مانند آیکون‌ها و سرعت پاسخ‌گویی در اجرای اپلیکیشن‌ها دست برتر را در آن زمان نسبت‌ به گوشی آیفون و گوشی‌های اندرویدی داشت، اما در نهایت به‌دلیل اشتباهات استراتژیک مایکروسافت نتوانست جای خود را در میان کاربران باز کند و با شکست مواجه شد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات