اپل رسما تأیید کرد: با فشار اروپا، اکوسیستم آیپد متحول می‌شود

جمعه ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۰۰
مطالعه 1 دقیقه
اپ لایبرری Apple iPad Pro 2022 / تبلت آیپد پرو اپل نسخه 2022
در پی فشار‌های وارده از سوی اتحادیه‌ی اروپا، تغییرات اکوسیستم iOS روی iPadOS نیز اعمال می‌شوند.
تبلیغات

اپل امروز تأیید کرد که تمامی تغییرات اعمال‌شده در اکوسیستم نرم‌افزاری iOS در اتحادیه‌ی اروپا را در پاییز روی iPadOS نیز اعمال خواهد کرد. کمیسیون اروپا (بازوی اجرایی اتحادیه‌ی اروپا) این هفته اعلام کرد که iPadOS تحت قانون بازارهای دیجیتال (DMA)، یک پلتفرم دربان (Gatekeeper) است.

توسعه‌دهندگان مستقر در اتحادیه‌ی اروپا می‌توانند برنامه‌های آیپد را خارج از اپ‌ استور، از طریق بازارهای جایگزین یا وب‌سایت‌ها توزیع کنند. با این حال، شرایط یکسانی برای همه اعمال خواهد شد.

سیاست کارمزد Core Technology Fee (یا CTF) برای برنامه‌هایی که خارج از اپ‌ استور توزیع می‌شوند و بیش از یک میلیون نصب اولیه در سال اول دارند، اعمال خواهد شد؛ البته استثنائاتی برای توسعه‌دهندگان کوچک در نظر گرفته شده است.

با اضافه‌شدن iPadOS به فهرست پلتفرم‌های دربان، کاربرانی که برنامه‌ی مشابهی را در یک دوره‌ی ۱۲ ماهه روی هر دو دستگاه iOS و iPadOS نصب کنند، تنها یک نصب اولیه‌ ثبت خواهند کرد. این امر به توسعه‌دهندگان کمک می‌کند تا پایین‌تر از آستانه‌ی CTF قرار بگیرند.

تغییرات iPadOS تنها برای توسعه‌دهندگانی که برنامه‌های خود را در اتحادیه‌ی اروپا توزیع می‌کنند، اعمال می‌شوند. برای سایر نقاط جهان، هیچ تغییری صورت نمی‌گیرد و برنامه‌ها همچنان فقط از طریق اپ‌ استور دردسترس خواهند بود.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات

تبلیغات