افشای جزئیات iOS 18؛ از آپدیت برنامه‌ها تا شخصی‌سازی بیشتر

یک‌شنبه ۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۷:۰۹
مطالعه 1 دقیقه
نمایشگر آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ پرو مکس
گزارش جدید مارک گرمن برخی از تغییرات چشمگیر iOS 18 و قابلیت‌های شخصی‌سازی آن را فاش می‌کند.
تبلیغات

مارک گرمن، افشاگر سرشناس، در جدیدترین نسخه‌ی خبرنامه‌ی Power On به برخی از تغییرات احتمالی iOS 18 اشاره کرد.

گرمن می‌گوید که iOS 18 افزون‌بر ویژگی‌های هوش مصنوعی، با به‌روزرسانی‌ بزرگی برای اکثر اپلیکیشن‌های اصلی گوشی آیفون، ازجمله Photos و Mail و Notes و Fitness همراه خواهد بود. اپلیکیشن ماشین‌حساب با ویژگی‌های جدید آپدیت خواهد شد و برای اولین‌بار در آیپد در‌دسترس قرار می‌گیرد.

iOS 18 به‌عنوان یکی از به‌روزرسانی‌های بزرگ سیستم‌عامل آیفون در تاریخ توصیف شده است و احتماًلا باید انتظار ویژگی‌های جدیدی را در سراسر سیستم‌عامل داشته باشیم.

گرمن ضمن تأیید گزارش‌های قبلی، می‌گوید که صفحه‌ی اصلی آیفون قابلیت‌های جدیدی خواهد داشت. کاربران برای اولین‌بار می‌توانند آزادانه آیکون‌ها را در هر کجای صفحه که دوست دارند، جابه‌جا کنند.

گرمن معتقد است که تغییرات طراحی iOS 18 باعث می‌شود تا طراحی اپلیکیشن‌ها «ماژولارتر» و به‌روزرسانی و سفارشی‌سازی آن‌ها آسان‌تر شود.

ظاهراً اپل به‌دنبال همگون‌کردن اِلِمان‌های رابط کاربری در اپلیکیشن‌های مختلف خود است و این کار باعث می‌شود تا تیم‌های مهندسی اپل بتوانند اپلیکیشن‌ها را در گذر زمان راحت‌تر به‌روزرسانی کنند؛ خصوصاً با در‌نظر‌گرفتن اینکه هر اپلیکیشن روی چندین دستگاه نظیر آیفون و آیپد منتشر می‌شود.

اتظار می‌رود اپل ۱۰ ژوئن (۲۱ خرداد) در WWDC 2024، سیستم‌عامل iOS 18 و قابلیت‌های هوش مصنوعی جدید را رونمایی کند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات