مایکروسافت حجم آپدیت‌های ماهانه ویندوز ۱۰ را به‌شدت کاهش داد

پنج‌شنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵:۳۲
مطالعه 1 دقیقه
سرفیس پرو ۹ روی میز با قلم
مایکروسافت با اعمال تغییری مهم، حجم به‌روزرسانی‌های ماهانه‌ی ویندوز ۱۰ را به‌ شکل قابل توجهی کاهش داد.
تبلیغات

آپدیت‌های ویندوز به‌ دلایل مختلفی ازجمله بالا بودن حجم دانلود، زمان‌بر بودنِ نصب و نیاز به راه‌اندازی مجدد می‌توانند نسبتاً وقت‌گیر و مشکل‌آفرین باشند. مایکروسافت در سال ۲۰۲۱ تلاش کرد بخشی از این مشکل را حل کند و حجم به‌روزرسانی‌های ویندوز ۱۱ را تا ۴۰ درصد کاهش داد.

مایکروسافت در بیانیه‌‌ای اعلام کرد که می‌خواهد فناوری جدیدی را که برای کاهش حجم آپدیت‌های ویندوز ۱۱ به‌کار برده بود،‌ برای به‌روزرسانی‌های نسخه‌ی 22H2 ویندوز ۱۰ نیز به‌کار ببرد. این شرکت با بهینه‌سازی روش‌های بسته‌بندی نرم‌افزاری و فشرده‌سازی،‌ اقدام به کاهش حجم آپدیت‌ها خواهد کرد.

بسته‌های ویندوز در جدیدترین به‌روزرسانی تجمعی، کاهش حجم قابل‌توجهی خواهند داشت. به‌عنوان مثال حجم آپدیت KB5036892 که در تاریخ ۹ آوریل (۲۱ فروردین) منتشر شد، ۸۳۰ مگابایت بود؛ در حالی که آپدیت ۲۳ آوریل (۴ اردیبهشت) با حجم ۶۵۰ مگابایت و کاهش ۲۲ درصدی منتشر شد.

مایکروسافت تأکید کرد که این تغییرات، هم به کاربران و هم به سازمان‌ها کمک خواهند کرد تا در زمان و پهنای باند خود صرفه‌جویی کنند؛ این پیشرفت برای کسانی که از اینترنتی با سرعت پایین‌ استفاده می‌کنند بسیار مفید خواهد بود.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات