گزارش کاربران: iOS 17.4 باتری آیفون را به‌سرعت تخلیه می‌کند

یک‌شنبه ۲۰ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۰
مطالعه 1 دقیقه
داینامیک آیلند آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ پرو مکس
ظاهراً iOS 17.4 باعث می‌شود باتری گوشی آیفون به‌سرعت تخلیه شود.
تبلیغات

برخی کاربران گزارش داده‌اند که پس از آپدیت گوشی آیفون خود به iOS 17.4 باتری دستگاه به سرعت تخلیه می‌شود. یکی از کاربران می‌گوید پس از دو ساعت استفاده از گوشی ۴۰ درصد شارژ گوشی‌اش تخلیه شده است.

گزارش‌های کاربران تنها به تخلیه‌ی سریع باتری خلاصه نمی‌شود و ظاهراً سرعت شارژ گوشی نیز تحت تأثیر قرار گرفته است. یکی از کاربران می‌گوید حدود چهار ساعت طول کشید تا شارژ گوشی‌ آیفون ۱۱ پرو از ۴۰ درصد به ۹۴ درصد برسد.

افزایش موقتی سرعت تخلیه‌ی باتری پس از هر آپدیت در گوشی‌ها امری طبیعی است؛ چراکه گوشی تعداد زیادی عملیات مانند بازسازی کش و به‌روزرسانی برنامه‌ها را در پس‌زمینه انجام می‌دهد.

راه‌اندازی مجدد گوشی می‌تواند به حل مشکل مورد بحث کمک کند. برای انجام این کار دکمه‌ی پاور و دکمه‌ی کم کردن صدا را نگه دارید تا منوی مربوطه باز شود سپس گوشی را خاموش کنید و پس از چند ثانیه دوباره روشن کنید.

گاهی اوقات عدم هماهنگی اپلیکیشن‌های قدیمی با نسخه‌ی جدید سیستم‌عامل باعث می‌شود باتری سریع‌تر تخلیه شود. آپدیت کردن تمام اپلیکیشن‌های گوشی راهکار دیگری برای حل مشکل است.

در منوی باتری گوشی آیفون میزان مصرف باتری توسط هر اپلیکیشن لیست شده است. می‌توانید با بررسی این لیست، اپلیکیشن‌هایی که باتری زیادی مصرف می‌کنند را آپدیت یا حذف کنید.

اپل با iOS 17.4 بیش از ۱۰۰ ایموجی جدید، بهبودهای امنیتی و طیف وسیعی از تغییرات ریز و درشت را به گوشی آیفون آورده است؛ سیستم‌عاملی که فعلاً تعدادی از کاربران دلِ خوشی از آن ندارند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات