قابلیت جدید ویندوز ۱۱: ارتقای عملکرد بازی با هوش مصنوعی

دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۷
مطالعه 2 دقیقه
کار با سرفیس لپ تاپ استودیو مایکروسافت
مایکروسافت می‌خواهد به‌کمک هوش مصنوعی، اجرای بازی‌‌ها را در ویندوز ۱۱ بهبود ببخشد.
تبلیغات

مایکروسافت در بیلد جدید ویندوز ۱۱ قابلیت‌های جدیدی به‌نمایش گذاشت که یکی از آن‌ها Automatic Super Resolution است؛ ویژگی هیجان‌انگیزی که از هوش مصنوعی برای اجرای روان‌تر بازی‌های پشتیبانی‌شده بهره می‌گیرد.

براساس مشاهدات کاربران، قابلیت Automatic Super Resolution را می‌توان با رفتن به بخش Graphics در منوی تنظیمات در بیلد ۲۶۰۵۲ ویندوز ۱۱ پیدا کرد. البته این ویژگی مخفی است و باید از طریق اپلیکیشن ViveTool آن را ظاهر کرد.

قابلیت Automatic Super Resolution در تنظیمات بیلد جدید ویندوز ۱۱

فناوری‌های DLSS و FSR در کارت گرافیک انویدیا و کارت گرافیک AMD با استفاده از هوش مصنوعی اجرای بازی‌ها را روان‌تر می‌کنند. این فناوری‌ها در هر نسل پیشرفت‌هایی به خود می‌بینند و جالب خواهد بود که ببینیم مایکروسافت که دست برتر را در حوزه‌ی هوش مصنوعی دارد چطور از چنین قابلیتی در ویندوز استفاده خواهد کرد.

درحال‌حاضر با فعال یا غیرفعال کردن Automatic Super Resolution اتفاق خاصی نمی‌افتد و تغییری در نرخ فریم بازی‌ها صورت نمی‌گیرد. این ویژگی فعلاً در دست توسعه است و طبیعتاً مایکروسافت روی مشکلاتش کار می‌کند.

برخی معتقدند قابلیت جدید ویندوز ۱۱ به واحد پردازش عصبی (NPU) در پردازنده‌ها وابسته است؛ اما تا زمان انتشار رسمی نسخه‌ی جدید ویندوز از سوی مایکروسافت نمی‌توان چیزی را تأیید کرد.

برای ظاهر کردن گزینه‌ی Automatic Super Resolution پس از نصب اپلیکیشن ViveTool بخش Command Promt را به‌صورت Administrator اجرا کنید و از دستور CD برای رفتن به پوشه‌ی حاوی فایل‌های ViveTool استفاده کنید؛ سپس عبارت vivetool /enable /id:39695921 /variant:3 را تایپ کنید و اینتر بزنید و در نهایت کامپیوتر خود را ری‌استارت کنید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات