هواوی مستقل‌تر می‌شود؛ پایان پشتیبانی از اپ‌های اندروید در نسخه بعدی هارمونی

سه‌شنبه ۲۳ آبان ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۰
مطالعه 1 دقیقه
والپیپر و صفحه قفل سیستم عامل هارمونی ۴ / HarmonyOS 4
هواوی در نسخه‌ی بعدی سیستم‌عامل موبایلی اختصاصی خود موسوم‌ به HarmonyOS Next، به‌طور کامل به پشتیبانی از اندروید پایان می‌دهد.
تبلیغات

هواوی در تابستان سال جاری سیستم‌عامل HarmonyOS Next را به‌عنوان پلتفرم آینده‌ برای همه‌ی دستگاه‌های خود از جمله گوشی هوشمند، ساعت هوشمند و تبلت منتشر کرد و دردسترس توسعه‌دهندگان قرار داد.

براساس اعلام ریچارد یو، HarmonyOS Next اکنون تقریباً برای انتشار عمومی آماده شده است و همه‌ی برنامه‌های بومی آن به‌روز هستند.

نقص عمده‌ای در HarmonyOS Next وجود دارد؛ زیرا این پلتفرم دیگر از برنامه‌های اندرویدی و نصب فایل‌های APK پشتیبانی نمی‌کند و به بیان دیگر سیستم‌عامل جدید هواوی توانایی خواندن کد اندروید را ندارد.

Pandaily می‌نویسد، HarmonyOS Next از نظر بصری شباهت بسیار زیادی به HarmonyOS دارد اما هواوی در سیستم‌عامل جدید خود، به پشتیبانی از کتابخانه‌های اندروید پایان داده است.

به‌نظر می‌رسد هواوی درمورد سیستم‌عامل اختصاصی خود جدی‌تر شده و پلتفرم استخدام Zhilian نشان می‌دهد غول فناوری چینی درحال جذب نیروی‌ کار برای توسعه‌ی HarmonyOS است.

این شرکت درواقع به‌دنبال جذب توسعه‌دهنده‌ی نرم‌افزار، توسعه‌دهنده‌ی ابزارهای موبایل و تست نرم‌افزار در حوزه‌ی اینترنت، توسعه‌دهنده‌ی برنامه‌ی کامپیوتر، مخابرات و خدمات ارزش‌افزوده است.

بیش‌ از ۷۵ درصد از موقعیت‌های شغلی موردنیاز هواوی برای پیوستن به تیم توسعه‌دهنده‌ی HarmonyOS Next، به مدرک لیسانس و بیش‌ از سه سال سابقه‌ی کار نیاز دارند و البته حقوق و مزایای آن‌ها نیز از سطح متوسط بالاتر خواهد بود.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات