سامسونگ دوره آپدیت گوشی‌هایش را به بیش‌ از ۵ سال افزایش می‌دهد؟

یک‌شنبه ۱۶ مهر ۱۴۰۲ - ۰۹:۴۵
مطالعه 2 دقیقه
گلکسی A24 سامسونگ درحال اجرای اندروید ۱۳
ظاهراً سامسونگ قصد دارد دوره‌ی به‌روزرسانی امنیتی را برای گوشی‌های هوشمند به بیش‌ از ۵ سال گسترش دهد تا رقابت با گوگل را وارد سطح جدیدی کند.
تبلیغات

سامسونگ در زمینه‌ی سیستم‌عامل اندروید و آپدیت امنیتی یکی از پیشروان بازار به حساب می‌آید. فقط چند شرکت وجود دارند که می‌توانند تا چهار سال به‌روزرسانی اندروید و پنج‌ سال آپدیت امنیتی ارائه دهند. البته به‌نظر می‌رسد غول فناوری کره‌ی جنوبی به جایگاه کنونی خود راضی نیست و به‌طور فعال درحال بررسی برنامه‌هایش برای گسترش دوره‌ی آپدیت‌های امنیتی به‌ بیش‌ از پنج سال است.

تصمیم سامسونگ برای افزایش دوره‌ی به‌روزرسانی‌های امنیتی اندروید در حالی انجام می‌شود که گوگل اخیراً سری پیکسل ۸ خود را با پشتیبانی ۷ ساله‌ی نرم‌افزاری معرفی کرد و این یعنی دارندگان گوشی‌های مذکور می‌توانند تا ۷ آپدیت اصلی اندروید را دریافت کنند.

شین چول بایک، مهندس اصلی و مدیر برنامه‌ی فنی تیم امنیتی موبایلی سامسونگ در کنفرانس توسعه‌دهندگان ۲۰۲۳ این شرکت توضیحاتی درمورد گسترش دور‌ه‌ی آپدیت نرم‌افزاری محصولات اندرویدی ارائه داد.

بایک می‌گوید سامسونگ فعالانه درمورد گسترش دوره‌ی انتشار آپدیت‌های امنیتی کار می‌کند تا آن را به بیش‌ از ۵ سال افزایش دهد. او خاطرنشان کرد چشم‌انداز پشتیبانی طولانی‌مدت با برنامه‌های کلی شرکت متبوعش مطابقت دارد و قوانین جدیدی در راه است که سامسونگ خود را برای آن‌ها آماده می‌کند.

درک مقیاسی که سامسونگ درحال‌حاضر برای انتشار به‌روزرسانی‌های امنیتی نرم‌افزاری ارائه می‌دهد اهمیت بالایی دارد. این شرکت هر ماه بیش‌ از یک میلیارد دستگاه و سالانه بیش‌ از ۱۰ میلیارد دستگاه خود را به‌روزرسانی می‌کند. بیش‌ از ۱۵۰ دستگاه ساخت این شرکت به‌طور ماهانه، سه‌ماهه و دوساله، آپدیت‌های امنیتی را در سرتاسر جهان دریافت می‌کنند. بایک اشاره کرد سامسونگ منابع باورنکردنی را برای تحقق این امر اختصاص داده است.

به‌نوشته‌ی سم‌موبایل، سامسونگ در اولویت‌بندی آپدیت‌های امنیتی ماهانه برای اکوسیستم اندروید، یکپارچه عمل کرده و در ارائه‌ی به‌روزرسانی‌های امنیتی پیشگام است. این شرکت برای دستیابی به هدفش با گوگل همکاری می‌کند. باید اشاره کنیم انتشار آپدیت‌های شرکت کره‌ای نیز درحال‌حاضر سرعت واقعاً چشمگیری دارد.

برنامه‌های سامسونگ برای گسترش دوره‌ی پشتیبانی نرم‌افزاری از دستگاه‌های اندرویدی این شرکت، به این معنا نیست که کاربران بیش‌ از ۴ سال، آپدیت‌های اصلی اندروید را دریافت خواهند کرد و بیشتر جنبه‌ی امنیتی را مدنظر قرار داده است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات