مایکروسافت میان‌بر Task Manager را به نواروظیفه ویندوز 11 باز می‌گرداند

یک‌شنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
جدیدترین به‌روزرسانی مایکروسافت، ویژگی‌های جدیدی به ویندوز ۱۱ اضافه می‌کند و برخی از مشکلات قبلی نیز در این نسخه برطرف شده‌اند.
تبلیغات

مایکروسافت سرانجام تصمیم گرفت بار دیگر میان‌بر Task Manager را به نواروظیفه‌ی ویندوز ۱۱ بازگرداند. کاربرانی که در کانال توسعه‌دهندگان ویندوز اینسایدر ثبت‌نام کرده‌اند پس از دریافت و نصب بیلد پیش‌نمایش ۲۵۲۱۱، وقتی روی نواروظیفه راست کلیک کنند، با گزینه‌ی جدیدی مواجه خواهند شد که امکان دسترسی سریع به Task Manager را دراختیار آن‌ها قرار می‌دهد.

ویژگی فوق‌، تنها قابلیت جدید به‌روزرسانی آزمایشی جدید ویندوز ۱۱ نیست، اما مهم‌ترین آن‌ها محسوب می‌شود. این نسخه همچنین برخی مشکلات قبل را رفع می‌کند اما باگ‌های دیگری در آن گزارش شده است. به‌نوشته‌ی ورج، این به‌روزرسانی خاص فقط در کانال توسعه‌دهندگان منتشر شده و دردسترس همه‌ی کاربران اینسایدر کانال آزمایشی نسخه‌های پیش‌نمایش قرار نگرفته است.

در ادامه به فهرست تغییرات مهم بیلد ۲۵۲۱۱ پیش‌نمایش توسعه‌دهندگان ویندوز ۱۱ در کانال اینسایدر اشاره می‌کنیم:

  • امکان اعمال تنظیمات در صفحه‌ی ابزارک‌ها: شما می‌توانید انتخاب کنید آیا صفحه‌ی ابزارک‌ها با نگه‌داشتن ماوس روی آن باز شود یا خیر، نشان‌های اعلان ابزارک‌ها نمایش داده شود یا خیر، یا این‌که نواروظیفه، به‌روزرسانی‌های چرخشی ابزارک‌های شما را نشان دهد.
  • امکان فراخوانی Task Manager با راست‌کلیک روی نواروظیفه دردسترس کاربران است.
  • ابزار Snapping به‌طور خودکار تصاویر گرفته‌شده از صفحه‌ را ذخیره می‌کند.

در بیلد ۲۵۲۱۱ پیش‌نمایش ویندوز ۱۱، علاوه‌بر اضافه‌شدن قابلیت‌های فوق، برخی مشکلات نسخه‌های قبل برطرف شده است. البته باید توجه داشته باشید، افرادی که این به‌روزرسانی را نصب کنند، امکان حذف برنامه‌های Win32 یا ویرایش آن‌ها را نخواهند داشت. به‌طور خلاصه این یعنی نمی‌توانید بسیاری از بازی‌های سرویس گیرنده‌ی استیم یا خود استیم را حذف کنید. بااین‌حال، این مشکل میان بیلدهای اینسایدر ویندوز کاملاً رایج بوده و بنابراین جای نگرانی ندارد.

از زمانی‌که فروشگاه مایکروسافت، پشتیبانی از برنامه‌های بومی Win32 را آغاز کرد، این قابلیت میان توسعه‌دهندگانی که خواهان سفارشی‌سازی و کنترل بیشتر روی برنامه‌های خود هستند، محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرد. فهرست بازی‌ها و برنامه‌هایی که به Win32 متکی هستند درحال بزرگ‌تر شدن است که باعث می‌شود محدودیت‌های بیلد آزمایشی جدید توسعه‌دهندگان ویندوز برای برخی کاربران آزاردهنده باشد.

مایکروسافت همیشه هشدار داده است که به‌روزرسانی‌های کانال توسعه‌دهندگان می‌تواند حاوی مشکلات و باگ‌های بسیار بزرگی باشد و این آپدیت‌ها پایدار نیستند. درحالی‌که امکان فراخوانی Task Manager بدون استفاده از کلیدهای ترکیبی Alt+Ctrl+Delete جذاب به‌نظر می‌رسد، اما نصب این آپدیت را به همه توصیه نمی‌کنیم، زیرا بازگرداندن نسخه‌های اینسایدر به نسخه‌های قبلی ویندوز، بدون تأثیر روی برنامه‌ها یا اسناد ذخیره‌شده روی کامپیوتر، می‌تواند دشوار باشد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات