مایکروسافت ویندوز 365 ابری را با ویندوز ۱۱ یکپارچه می‌کند

سه‌شنبه ۱۶ فروردین ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۶
مطالعه 3 دقیقه
به‌زودی ویندوز ۳۶۵ ابری (Windows 365 Cloud) بخشی از ویندوز ۱۱ خواهد شد.
تبلیغات

سال گذشته مایکروسافت نسخه تماما ابری ویندوز را با نام Windows 365 Cloud معرفی کرد، اکنون این نسخه با ویندوز ۱۱ یکپارچه می‌شود. ویندوز ۳۶۵ ابری به کسب‌و‌کارها اجازه می‌دهد تا بتوانند تنها با استفاده از یک مرورگر، از هر دستگاهی به ویندوز ۱۰ یا ۱۱ ابری خود متصل شوند. پس از اتصال و ورود به ویندوز ابری، با استفاده از ویژگی دسکتاپ مجازی (Virtual Desktops) می‌توانید میان ویندوز ۱۱ اصلی و ویندوز ۱۱/۱۰ ابری خود جابه‌جا شوید و از همین قسمت به‌صورت مستقیم به آن لاگین کنید.

یکپارچه‌سازی ویندوز ۳۶۵ ابری با ویندوز ۱۱ بخشی از کاربری ترکیبی ویندوز است که به کسب‌و‌کارها اجازه می‌دهد تا با استفاده از کامپیوترهای ویندوزی خانگی به کامپیوترهای ابری دسترسی داشته باشند. ردموندی‌ها سه ویژگی اصلی ویندوز ۳۶۵ را به ویندوز ۱۱ خواهند آورد که در ادامه به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت.

ویژگی Windows 365 Boot اولین گزینه‌ای است که مایکروسافت قصد افزودن و یکپارچه‌سازی عمیق آن با ویندوز ۱۱ را دارد. با استفاده از این حالت در زمان بوت شدن ویندوز، کاربر می‌تواند به‌طور مستقیم به یک کامپیوتر ابری به جای نسخه محلی ویندوز ۱۱ لاگین کند که برای افرادی کاربرد دارد که می‌خواهند روی سیستم ویندوزی خود چند حساب کاربری داشته باشند و آن را با دیگر افراد شریک باشند.

شرکت‌های بزرگ می‌توانند با استفاده از Windows 365 Boot از دستگاه شخصی کارمندان خود برای مقاصد کاری نیز استفاده کنند و فایل‌های کاری را در بخشی محافظت‌شده و جدا از ویندوز محلی، نگه‌داری کنند.

دسترسی به ویندوز ۳۶۵ کلاود از قسمت Virtual Desktops ویندوز ۱۱

ویژگی دوم Windows 365 Switch‌ نام دارد که همان‌طورکه از نامش پیدا است برای جا‌به‌جایی بین ویندوز ۳۶۵ کلاد و ویندوز ۱۱ محلی کاربرد دارد. در این حالت ویندوز ۳۶۵ کلاد در بخش Task View و قسمت Virtual Desktops قابل مشاهده خواهد بود و کاربر می‌تواند با استفاده از ماوس، ژست‌های حرکتی یا به‌صورت لمسی و تنها با یک کلیک/لمس، به ویندوز کلاد خود لاگین کند.

استفاده آفلاین از ویندوز ۳۶۵ کلاود در زمان قطعی اینترنت

مایکروسافت در حال کار روی ویندوز ۳۶۵ آفلاین (Windows 365 Offline) است که به کاربران امکان می‌دهد تا درصورت قطع شدن اینترنت در زمان استفاده از ویندوز کلاد، همچنان به ویندوز به‌صورت آفلاین دسترسی داشته باشند تا پس از وصل شدن اینترنت تمامی موارد تغییر یافته با ویندوز کلاد همگام‌سازی یا Sync شوند. با استفاده از این ویژگی دیگر کاربران نگران از دست دادن اطلاعات خود در زمان قطعی اینترنت نخواهند بود.

در آخر باید به اپلیکیشن اختصاصی ویندوز ۳۶۵ اشاره کنیم. این اپلیکیشن به کاربران اجازه می‌دهد تا بدون نیاز به باز کردن مرورگر، به‌طور مستقیم از تسکبار یا منوی استارت به ویندوز ابری خود دسترسی داشته باشند.

پانوس پانای، رپیس بخش ویندوز و سرفیس مایکروسافت ویژگی‌های جدید ویندوز ۱۱ را «آغاز راه برای یکپارچه‌سازی ویندوز و شبکه ابری مایکروسافت» خواند. این تغییرات می‌توانند نشان‌دهنده راه جدیدی باشند که ردموندی‌ها با ویندوز درپیش گرفته‌اند؛ راهی که در نهایت به ترکیب شدن ویندوز ۱۱ و ویندوز ۳۶۵ خواهد شد.

پانوس پانای در ادامه صحبت‌های خود گفت: «در دو سال گذشته شرکت‌هایی پیشرفت کردند که دگرگونی دیجیتالی را پذیرفتند. ما نمی‌توانیم همواره آنچه را که آینده برایمان تدارک دیده است، پیش‌بینی کنیم؛ اما می‌توانیم مطمئن باشیم که ویندوز طلایه‌دار تکنولوژی و تجربه‌های مختلف (از پردازش ابری تا دستگاه‌های مختلف) خواهد بود تا قدرت کافی برای رویارویی سازمان شما با آینده را داشته باشید.»

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات