مایکروسافت به‌روزرسانی اندروید 12L را برای سرفیس دوئو ۱ و ۲ عرضه می‌کند

سه‌شنبه ۱۴ دی ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۰
مطالعه 1 دقیقه
مایکروسافت قصد دارد سری سرفیس دوئو را به‌جای اندروید ۱۲ به اندروید 12L ارتقا دهد. این به‌روز‌رسانی احتمالا چندین ویژگی مفید را برای سری‌های تاشو با صفحه‌ی دوگانه به‌همراه خواهد داشت.
تبلیغات

سری سرفیس دوئو (Surface Duo) مایکروسافت دردسرهای مختلفی برای شرکت به‌وجود آورده است که تا حدی به‌ وجود تعداد زیادی اشکال در صفحه‌نمایش دوگانه تاشو و به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری مربوط می‌شود و برخی از مشکلات هنوز‌هم تا‌به‌امروز وجود دارد.

به‌نقل از androidauthority و به‌گزارش ویندوز‌سنترال، مایکروسافت با استناد به منابع خود از به‌روزرسانی اندروید ۱۲ برای سرفیس دوئو صرف‌نظر کرده و در‌عوض مدعی شده است که به‌روزرسانی اندروید 12L آینده را برای سری سرفیس دوئو منتشر می‌کند.

گفتنی است هیچ جدول زمانی برای به‌روزرسانی اندروید 12L سری مذکور وجود ندارد؛ اما اعتقاد بر این است که مایکروسافت می‌خواهد آن را سریع‌تر از انتشار اندروید ۱۱ منتشر کند. بازهم این سطح انتظار بسیار کم است؛ زیرا سرفیس دوئو اصلی هنوز پس از گذشت بیش از یک سال از عرضه، به‌روزرسانی اندروید ۱۱ را دریافت نکرده است.

درهرحال، اندروید 12L پیشرفت‌های زیادی برای دستگاه‌های با صفحه‌نمایش بزرگ مانند تبلت‌ها و گوشی‌های تاشو به‌ارمغان می‌آورد؛ ازجمله قابلیت کشیدن و رهاکردن صفحه‌نمایش تقسیم‌شده و نوار وظیفه و رابط تطبیقی‌​​تر. انتظار می‌رود که به‌روزرسانی جدید اندروید ثبات بهبودیافته‌ای برای سری سرفیس دوئو فراهم آورد‌؛ زیرا مشکلات نرم‌افزاری یکی از مشکلات اصلی صفحه‌نمایش‌های تاشو مایکروسافت است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات