چه گوشی‌ هایی آپدیت اندروید 12 را دریافت می کنند ( لیست کامل گوشی ها)

چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۰
مطالعه 8 دقیقه
گوگل در جریان رویداد I/O از جدیدترین سیستم‌عامل خود، اندروید 12 را معرفی کرد. برای اطلاع از تاریخ عرضه اندروید 12 برای گوشی‌هایی که آن را دریافت می‌کنند، در ادامه با ما همراه باشید.

گوگل بعد از معرفی اندروید 12، اعلام کرد که این سیستم‌عامل به صورت پیش‌فرض در گوشی‌های پیکسل 6 و پیکسل 6 پرو وجود دارند و برای گوشی‌های قدیمی‌تر پیکسل نیز تا پیکسل 3، قابل دریافت است.

بزرگ‌ترین تغییری که در اندروید 12 نسبت به نسل قبل اندروید ایجاد شده، رابط کاربری به نام Material You است که به گفته این شرکت امکان شخصی‌سازی هرچه بیشتر را برای کاربر فراهم می‌کند.

بزرگ‌ترین سوالی که بعد از معرفی اندروید 12 به ذهن کاربران رسید، این است که اندروید 12 را چه زمانی می‌توانند برای گوشی خود دریافت کنند.

برای جواب به این سؤال ابتدا فهرستی از مدل‌های گوشی‌های مطرح بازار که این آپدیت را دریافت می‌کنند، ارائه می‌کنیم:

لیست کامل گوشی‌هایی که اندروید ۱۲ دریافت می‌کنند

با توجه به اینکه هواوی به دلیل تحریم‌های آمریکا دیگر نمی‌تواند از سرویس‌های گوگل استفاده کند، گوشی‌های این برند آپدیت اندروید 12 را دریافت نمی‌کنند. آنر نیز قبلا زیر شاخه‌ای از برند هواوی بوده و تا تولید دستگا‌ه‌های جدبد خود، مانند هواوی از دریافت این نسخه محروم هستند. مدل‌های جدید این برند، مانند Honor View 40 از اندروید و سرویس‌های گوگل پشتیبانی می‌کنند، اما هنوز معلوم نیست که این مدل، اندروید 12 نیز دریافت خواهد کرد یا خیر.

گوشی های شیائومی دریافت کننده اندروید 12

رابط کاربری MIUI 12.5 شیائومی نسخه بتای اندروید 12 را در اواخر آگوست ۲۰۲۱ (شهریور ۱۴۰۰) برای مدل‌های چینی Mi 11 منتشر کرد، اما از آن زمان تاکنون این نسخه را برای مدلی دیگر از محصولات خود عرضه نکرده است.

با اینکه تعداد زیادی از گوشی‌های شیائومی با رابط‌ کاربری MIUI 12.5 به‌روزرسانی اندروید 11 را از همان ابتدای انتشار آن دریافت کردند و اکثر گوشی‌های شیائومی، ردمی و POCO در زمان تولید با تعهد دریافت دو به‌روزرسانی سیستم‌عامل به بازار عرضه می‌شوند، اما شیائومی هنوز تاریخ دقیقی برای دریافت اندروید 12 ارائه نکرده است.

با توجه به اینکه گوشی‌های شیائومی اندروید 11 را اوایل ۲۰۲۱ (زمستان ۱۳۹۹) دریافت کرده‌اند، می‌توان انتظار داشت که اندروید 12 تا قبل از پایان سال ۲۰۲۱ (پاییز ۱۴۰۰) برای گوشی های شیائومی منتشر شود.

گوشی های سامسونگ دریافت کننده اندروید 12

سامسونگ اعلام کرده است که اندروید 12 را به سرعت برای گوشی‌های خود عرضه می‌کند. انتظار می‌رود که این آپدیت ابتدا برای S21، S21 Plus و S21 Ultra عرضه شود.

سامسونگ سال گذشته، سه ماه بعد از معرفی اندروید 11، اولین نسخه پایدار آن را برای گوشی‌های خود ارائه کرد و انتظار می‌رود که امسال هم همین روند را در پیش بگیرد. گوشی‌های واجد شرایط سامسونگ به احتمال زیاد نسخه پایدار اندروید 12 را اوایل سال ۱۴۰۱ دریافت خواهند کرد.

گوشی های ال جی دریافت کننده اندروید 12

ال‌جی با وجود اینکه قصد دارد از بازار گوشی‌های هوشمند خارج شود، متعهد شده است تا برای برخی از مدل‌های خود، به‌روز‌رسانی عرضه کند. البته متاسفانه ال‌جی تا به حال در ارائه به‌روزرسانی‌های به موقع سابقه خوبی نداشته و از زمان معرفی اندروید 12 نیز خبری مبنی بر کار برای عرضه این آپدیت منتشر نکرده است. باید دید که در نهایت این برند، اندروید 12 را دریافت خواهد کرد یا نه.

گوشی های نوکیا دریافت کننده اندروید 12

نوکیا اندروید 11 را ۵ ماه بعد از انتشار آن برای کاربران گوشی‌های خود منتشر کرد، اما هنوز برای عرضه اندروید 12، زمان‌بندی مشخصی ارائه نکرده است.

حالا که نوکیا بالاخره اندروید 11 را برای اکثر گوشی‌های خود عرضه کرده، می‌تواند توجه خود را به‌طور کامل بر ارائه اندروید 12 معطوف کند. این برند نسخه بتای اندروید 12 را اوایل سپتامبر ۲۰۲۱ (شهریور ۱۴۰۰) برای مدل XR20 منتشر کرد و به همین دلیل نیز به احتمال زیاد همین گوشی اولین مدلی است که نسخه پایدار اندروید 12 را دریافت می‌کند.

گوشی‌های واجد شرایط نوکیا برای دریافت نسخه پایدار اندروید 12، به احتمال زیاد این به‌روز‌رسانی را در سه‌ماهه اول سال ۲۰۲۲ (زمستان ۱۴۰۰) دریافت خواهند کرد.

گوشی های موتورولا دریافت کننده اندروید 12

موتورولا اندروید 11 را چهار ماه بعد از معرفی آن برای گوشی‌های خود عرضه کرد و انتظار می‌رود که اندروید 12 را هم در همین بازه زمانی و در ژانویه یا فوریه ۲۰۲۱ (زمستان ۱۴۰۰) برای گوشی‌های واجد شرایط خود منتش کند.

گوشی های وان پلاس دریافت کننده اندروید 12

گوشی‌های وان پلاس که رابط کاربری OxygenOS 12 دارند، مانند OnePlus 9 و OnePlus 9 pro نسخه بتای اندروید 12 را در تاریخ ۴ اکتبر ۲۰۲۱ (۱۲ مهر ۱۴۰۰) دریافت کرده‌اند و به همین دلیل امکان دارد که این برند برای عرضه نسخه پایدار آن خیلی عجله نداشته باشد. گفته می‌شود گوشی‌های سری 7 وان‌ پلاس، مدل‌های بعدی هستند که این به‌روز‌رسانی را دریافت می‌کنند.

گوشی‌های واجد شرایط وان پلاس برای دریافت نسخه پایدار اندروید 12، به احتمال زیاد این به‌روز‌رسانی را در نیمه اول سال ۲۰۲۲ (زمستان ۱۴۰۰) دریافت خواهند کرد.

گوشی های ریل می دریافت کننده اندروید 12

ریل می سه ماه بعد از معرفی اندروید 11، نسخه پایدار آن را برای گوشی‌های خود ارائه کرد و به همین دلیل نیز انتظار می‌ریود که اندروید 12 را نیز در همین بازه زمانی برای برخی از گوشی‌های خود عرضه کند.

گوشی Realme GT اولین گوشی خواهد بود که نسخه پایدار اندروید 12 را دریافت می‌کند و بعد از آن به ترتیب Realme GT Neo 2 5G، Realme GT Master Edition و Realme 8 Pro در دسامبر ۲۰۲۱ (آذر ۱۴۰۰)‌ و سپس دستگاه‌های قدیمی‌تری که واجد شرایط معرفی شده‌اند تا سه‌ماهه دوم ۲۰۲۲ (بهار ۱۴۰۱) بین آوریل و ژوئن اندروید 12 را دریافت خواهند کرد.

شما چقدر برای دریافت اندروید 12 اشتیاق دارید؟ آیا گوشی شما در این فهرست وجود دارد؟

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود