Parallels 17.1 از ویندوز 11 و TPM2 2.0 مجازی پشتیبانی می‌کند

Parallels 17.1 از ویندوز 11 و TPM2 2.0 مجازی پشتیبانی می‌کند

نسخه‌ی ۱۷/۱ اپلیکیشن ماشین مجازی پاراللز برای مک اواس، از TPM 2.0 و ویندوز ۱۱ پشتیبانی می‌کند.

یکی از پیش‌نیازهای مهمی که مایکروسافت برای ویندوز ۱۱ تعیین کرده، TPM 2.0 است؛ این یعنی اکثر ماشین‌های مجازی از جمله اپلیکیشن پاراللز مک او‌اس، از سیستم عامل جدید شرکت واقع در ردموند پشتیبانی نمی‌کنند.

خوشبختانه در نسخه‌ی جدید Parallels 17.1 این مورد رفع شده و شرکت سازنده‌ی این اپلیکیشن پیش‌نیازهای لازم برای نصب ویندوز ۱۱ را روی آن اعمال کرده است.

به گزارش ام‌اس پاوریوزر، پاراللز اکنون با معرفی ماژول‌های بستر مجازی قابل اعتماد (vTPMs) پشتیبانی و پایداری ماشین مجازی ویندوز ۱۱ را بهبود بخشیده است. این ویژگی به‌طور پیش‌فرض فعال است و پیش‌نیاز مورد نظر ماشین‌های مجازی ویندوز ۱۱ را دارد.

النا کوریاکینا، معاون رئیس مهندسی در پاراللز، می‌گوید:

با توجه به اینکه بسیاری از کاربران از اپلیکیشن پاراللز برای اجرای جدیدترین نسخه‌ی ویندوز روی رایانه‌ی مک خود بهره می‌برند، ما راه‌کاری توسعه‌ داده‌ایم که تمامی کاربران‌ بتوانند با فعال بودن پیش‌فرض قابلیت vTPMs، جدیدترین سیستم عامل دسکتاپ مایکروسافت را روی دستگاه مک خود نصب کنند. جدیدترین نسخه‌ی پاراللز دسکتاپ با توجه به نیاز مشتریان ساخته شده است و اکنون قابلیت‌های سه‌بعدی‌ و گیمینگ بهتری ارائه می‌دهد.

این اپلیکیشن اکنون به‌طور کامل از مک‌ اواس Monterey به‌عنوان سیستم عامل میزبان پشتیبانی می‌کند و تجربه‌ی کاربری را هنگام اجرای این نسخه از مک روی ماشین مجازی و دستگاه‌های مک مجهز به تراشه‌ی M1 بهبود می‌دهد.

کاربرانی که یکی از نسخه‌های پاراللز دسکتاپ (نسخه‌ی استاندارد، پرو و بیزنس) را دارند، امکان اجرای ویندوز ۱۱ از طریق vTPM را خواهند داشت و بدین ترتیب سیستم آن‌ها پیش‌نیاز حداقلی مورد نظر مایکروسافت را پشتیبانی خواهد کرد.

نسخه‌ی جدید پاراللز در پاسخ به نیاز کاربران، روی قابلیت‌های دیگری از جمله بازی نیز تمرکز دارد. این نسخه اکنون از بازی‌های World of Warcraft، Age of Empires 2 Definitive Edition، Tomb Raider 3، Metal Gear Solid V: The Phantpm Pain، Mount & Blade II: Bannerlord، World of Tanks و Raft پشتیبانی می‌کند.

نظر شما در این مورد چیست؟

منبع mspoweruser

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده