سامسونگ: دارندگان گلکسی گیر سیستم عامل خود را به تایزن به‌روزرسانی کنند

سامسونگ: دارندگان گلکسی گیر سیستم عامل خود را به تایزن به‌روزرسانی کنند

طبق تازه‌ترین اخبار، با اجرای Wear OS روی ساعت‌های هوشمند سری گلکسی واچ ۴ که به‌زودی رونمایی خواهند شد، سامسونگ از صاحبان اولین ساعت اندرویدی می‌خواهد دستگاهشان را به سیستم‌ عامل تایزن ارتقا دهند.

بازگشت سامسونگ به سیستم‌عامل مبتنی‌بر اندروید با رونمایی ساعت‌های هوشمند گلکسی واچ ۴ و گلکسی واچ ۴ اکتیو آغاز خواهد شد و قرار است پلتفرم Wear OS به‌جای سیستم‌عامل تایزن روی ساعت‌های هوشمند جدید اجرا شود. با این کار، ساعت‌های هوشمند سامسونگ دسترسی بیشتری به برنامه‌های مختلف پیدا خواهند کرد؛ اما طبق خبری که چند رور پیش منتشر کردیم، متأسفانه غول کره‌ای نمی‌خواهد ساعت‌های فعلی‌اش را از تایزن به Wear OS تغییر دهد که این اقدام با انتقاد بسیاری از کاربران مواجه شد.

گلگسی گیر اولین ساعت هوشمند سامسونگ که سال ۲۰۱۳ رونمایی شد و نسخه‌ سفارشی اندروید را اجرا می‌کرد، به تایزن به‌روزرسانی شده بود. حالا در گزارشی از Sammobile، سامسونگ از دارندگان گلکسی گیر که هنوز به‌روزرسانی مذکور را انجام نداده‌اند می‌خواهد که ساعت خود را به تایزن ارتقا دهند تا از فروشگاه گلکسی برای دانلود برنامه‌ها استفاده کنند؛ درغیراین‌صورت اگر به استفاده از اندروید در ساعت‌های گلکسی گیر (Galaxy Gear) ادامه دهند، دیگر برنامه‌ای برای آن‌ها وجود نخواهد داشت.

صفحه‌ی پشتیبانی گلکسی گیرطبق اخبار منتشرشده، سامسونگ پشتیبانی از فروشگاه گلکسی را در ساعت‌ هوشمند گلکسی گیر متوقف خواهد کرد؛ یعنی دارندگان دیگر به برنامه‌ها و سایر خدمات دسترسی نخواهند داشت. با این تفاسیر، سامسونگ گفته تنها راه استفاده‌ از فروشگاه گلکسی، ارتقا به تایزن است.

نکته‌ مهم این است که اگر صاحب گلکسی گیر هستید و قصد دارید آن را به تایزن به‌روزرسانی کنید، ساعت شما ‌به حالت راه‌اندازی دوباره در‌می‌آید و تمام داده‌ها پاک می‌شود؛ بنابراین، اگر برای مثال عکسی دارید، ممکن است بخواهید قبل از به‌روزرسانی به نسخه‌ جدید از آن نسخه پشتیبان تهیه کنید. افزون‌براین، برخی از برنامه‌ها پس از نصب تایزن دردسترس نخواهند بود یا کار نمی‌کنند که همین موضوع بزرگ‌ترین دلیل بازگشت سامسونگ به اندروید محسوب می‌شود.

شما کاربران زومیت نیز ساعت هوشمند گلکسی گیر دارید و با انتشار این اخبار همچنان به استفاده از آن ادامه خواهید داد؟

منبع sammobile

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده