کوالکام: اسنپدراگون ور ۳۱۰۰ و ۴۱۰۰ قادر به اجرای WearOS جدید هستند

کوالکام: اسنپدراگون ور ۳۱۰۰ و ۴۱۰۰ قادر به اجرای WearOS جدید هستند

کوالکام با انتشار بیانیه‌ای تأیید کرد که کدام تراشه‌های اسنپدراگون ور این شرکت قادر به پشتیبانی از سومین نسخه‌ی WearOS خواهند بود.

در رویداد گوگل I/O که چندی پیش برگزار شد، سران این شرکت در کنار رونمایی از نسخه‌ی جدید سیستم‌عامل اندروید به معرفی نسخه‌ی به‌روزشده‌ای از WearOS برای گجت‌های پوشیدنی پرداختند؛ سیستم‌عاملی که طی همکاری گوگل با سامسونگ توسعه یافته است و انتظار می‌رود در جدیدترین ساعت‌های هوشمند و دستبندهای سلامت مورد استفاده قرار بگیرد.

اما سؤالی مطرح شده است که آیا محصولات فعلی مبتنی بر WearOS قادر به تجربه‌ی نسخه‌ی جدید این سیستم‌عامل خواهند بود و آیا گوگل تصمیمی برای انتشار WearOS برای محصولات قدیمی دارد یا خیر. GSMArena گزارش می‌دهد که بخشی از این سؤال توسط کوالکام پاسخ داده شده است.

بیانیه‌ای از سوی کوالکام برای اعضای انجمن XDA-Developers منتشر شده است که بر اساس آن، از نظر تئوری امکان ارتقای محصولات مبتنی بر WearOS وجود دارد. محصولاتی که از تراشه‌های اسنپدراگون ور ۳۱۰۰، اسنپدراگون ور ۴۱۰۰ و اسنپدراگون ور ۴۱۰۰ پلاس کوالکام استفاده می‌کنند قادر به دریافت سومین نسخه‌ی WearOS خواهند بود. در این بیانیه، کوالکام توضیح می‌دهد:

ما در حال همکاری با گوگل هستیم تا امکان آوردن نسخه‌ی سوم WearOS روی محصولاتی مبتنی بر تراشه‌های اسنپدراگون ور ۴۱۰۰ و ور ۴۱۰۰ پلاس وجود داشته باشد. در حال حاضر تنها می‌توانیم بگوییم تراشه‌های اسنپدراگون ور ۳۱۰۰، ۴۱۰۰ و ۴۱۰۰ پلاس قادر به پشتیبانی از WearOS جدید هستند؛ اما نمی‌توانیم بیش از این توضیح بدهیم.

البته پشتیبانی تراشه از سیستم‌عامل جدید گوگل برای پوشیدنی‌ها کافی نیست تا محصولی آپدیت نسخه‌ی سوم WearOS را دریافت کند و عوامل دیگر برای مثال سیاست‌های داخلی و خارجی شرکت‌های سازنده می‌توانند روی انتشار آپدیت سیستم‌عامل برای محصولاتشان تأثیر بسزایی داشته باشند.  حتی اگر گوگل یا کوالکام تأیید کنند که چه محصولاتی قادر به دریافت WearOS جدید خواهند بود، انتشار آپدیت به شرکت‌های سازنده بازمی‌گردد.

منبع GSMArena
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده